Ponad 1 mln zl dla Powiatu z budżetu Województwa Mazowieckiego

W środę, 24 maja 2023 r. w Garwolinie przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Garwolińskiego, w tym także Powiatu Garwolińskiego reprezentowanego przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego, Wicestarostę Powiatu Marka Ziędalskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Jolanty Zawadka oficjalnie podpisali umowy z Samorządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zadań w ramach mazowieckich programów wsparcia.

Powiat Garwoliński otrzymał ponad 1 mln zł! Tego dnia podpisano łącznie 76 umów na kwotę dotacji blisko 37 mln zł! Nasi Samorządowcy otrzymali symboliczne czeki z rąk Janiny Orzełowskiej oraz Elżbiety Lanc – Członków Zarządu Województwa Mazowieckiego!

• Otrzymaliśmy dotację z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1330W w m. Garwolin, ul. Andersa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego. Koszt całkowity zadania wynosi 1 684 407,51 zł, przyznana kwota dofinansowania to 882 195,00 zł.

• Otrzymaliśmy 250 000 zł  dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1320W Garwolin-Górki-Izdebnik (Gmina Garwolin)”.

• Otrzymaliśmy dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na zadanie pn. „Badania przesiewowe w kierunku wykrycia zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u kobiet, mieszkanek Powiatu Garwolińskiego, w wieku 30-60 lat” w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety 2023”.  Całkowity koszt zadania to 39 750,00 zł, przyznana kwota dofinansowania 29 812,50 zł, co stanowi 75% kosztów.

Serdecznie dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego za otrzymane środki! Dziękujemy za wsparcie tak ważnych dla nas i naszych mieszkańców projektów!