Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odwiedził Powiat Garwoliński

W spotkaniu uczestniczyli Maria Koc - Senator RP , Anna Kaszuba, Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego, Marek Ziędalski - Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Dyrektor placówki Andrzej Budrecki.

Koszt inwestycji to ponad 3,47 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostała kwota to środki powiatu garwolińskiego. Planowany termin realizacji zadania to 30 października 2022 roku.

Budynek będzie obiektem zamieszkania zbiorowego, przystosowanego do czasowej, całodobowej opieki i wychowania dzieci w przypadku niemożności sprawowania opieki przez rodziców.

Placówka będzie przystosowana do jednoczesnego przebywania w nim 14 dzieci w wieku 10-18 lat.

Pan Wojewoda zobaczył również budynek wyremontowany kompleksowo i oddany do użytku w 2020 roku. Przebywają w nim dzieci, które sa pozbawione opieki rodzicielskiej.

Koszt tej inwestycji to 2 059 682,04 zł, z czego 1 mln. to środki pochodzące z RFIL.