Wspólne świętowanie 15 sierpnia!

Mieszkańcy Miasta i Powiatu Garwolińskiego patriotycznie i uroczyście uczestniczyli w obchodach 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, Święta Wojska Polskiego i Święta Czynu Chłopskiego.

Głównym punktem uroczystości była uroczysta Eucharystia odprawiona w intencji Ojczyzny w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Dalsza, patriotyczna część uroczystości miała miejsce przy obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

"15 sierpnia jest to symboliczna i zarazem pełna dumy data w dziejach naszego państwa oraz historii oręża polskiego" – mówił podczas przemówienia Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

15 sierpnia to okazja do radosnego świętowania, dlatego na skwerze Marszałka Piłsudskiego zorganizowano piknik historyczny, wystawę były pokazy – to tylko z niektórych atrakcji, które czekały na Mieszkańców Garwolina tego dnia. Najpiękniejsze pieśni patriotyczne usłyszeliśmy dzięki Tadeuszowi Talarkowi.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!

Więcej zdjęc z uroczystości na naszym profilu społecznościowym.