Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Powiatu Garwolińskiego

DSC 0198  kopia2

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Do Powiatu Garwolińskiego Betlejemskie Światło pokoju przywieźli harcerze z 92. drużyny harcerskiej w Zgórzu. W ubiegłą środę odbyło się oficjalne przekazanie ognia dla wszystkich drużyn harcerskich działających na terenie powiatu. Podczas Eucharystii, która była sprawowana w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym.

W czwartek 20 grudnia harcerze z 4. Szczepu „Adventure” działającego przy Hufcu ZHP „Orłów” Garwolin odwiedzili Starostwo Powiatowe i na ręce starosty Mirosława Walickiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Starosta garwoliński otwarcie przyjął członków Związku Harcerstwa Polskiego i odbył z nimi krótką rozmowę. Starosta zapewnił swoich gości o tym, że w miarę możliwości będzie przekazywał ogień swoim następnym gościom. Betlejemskie Światełko Pokoju trafi również na spotkanie opłatkowe pracowników starostwa.