ŚWIĘTO POLICJI W GARWOLINIE

mpolicjaW dniu 26 lipca 2011 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji, które przypada w rocznicę powołania Polskiej Policji Państwowej, tj. 24 lipca.

Święto Policji to szczególna okazja by wyrazić wdzięczność i uznanie funkcjonariuszom Policji oraz wszystkim pracownikom cywilnym, za bezcenną wartość jaką wnoszą w codzienne życie naszego powiatu. To dzięki ich odpowiedzialnej pracy mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego mogą czuć się bezpiecznie i pewnie.

Policyjna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji policjantów i ich rodzin oraz pracowników cywilnych policji w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie. Dalsze obchody przeniesiono na plac przed komendą policji.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządu powiatowego oraz pozostałych jednostek samorządowych, sądu, prokuratury, a także delegaci innych instytucji i organizacji.

Zgromadzonych na tę okazję gości przywitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Świszcz. Podziękował on funkcjonariuszom za zaangażowanie i sumienność w realizacji zadań służbowych oraz władzom samorządowym za wsparcie i współpracę w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku w naszym powiecie.

Głos zabrał również obecny na uroczystościach w Garwolinie Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki  Następnie tradycyjnie już jak co roku funkcjonariusze KPP w Garwolinie otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyższe stanowiska służbowe.

W dalszej części uroczystości przemówił Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, który złożył wszystkim funkcjonariuszom KPP podziękowania za ich trudną i pełną poświęcenia pracę na rzecz ochrony i poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Powiecie Garwolińskim. Życzył im także dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnienia służby oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Drodzy Policjanci i Pracownicy Policji!

Z okazji Waszego Święta, w imieniu władz Powiatu Garwolińskiego, składam wszystkim Wam życzenia. Pomimo wielu niebezpieczeństw z jakimi spotykacie się pełniąc swą służbę, jesteście zawsze blisko ludzi, gotowi podejmować ryzyko oraz kształtować postawę poszanowania ładu i porządku publicznego.Nie sposób też przecenić Waszego zaangażowania w budowanie wspólnej przestrzeni wolności  i nieustanne niesienie pomocy tym, którzy jej oczekują. Życzę Wam, szczęśliwych powrotów po wykonanej służbie do domu.  Z okazji Święta Policji składam najlepsze życzenia również Waszym rodzinom i bliskim, którym Wasza służba nie szczędzi stresów i niepokojów. Dziękuję im za to, że są dla Was oparciem nawet w najtrudniejszych chwilach.

Starosta Garwoliński