Przejdź do treści

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Szachach

Drukuj

W dniach 30 września – 6 października 2012 roku w Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem rozgrywano eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Patronat na zawodami objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

 

W zawodach startowali reprezentanci klubów z Mazowsza oraz Warmii i Mazur w pięciu kategoriach. Blisko 150 zawodników wraz z trenerami, rodzicami i działaczami przyjechało do Miętnego, by rywalizować o prawo gry w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w kategorii do lat 12 i 14 oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18. Kierownikiem biura i szefem komisji sędziowskiej był sędzia międzynarodowy Ryszard Królikowski. Puchary i nagrody dla zawodników, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Polski ufundowane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego wręczył Jerzy Piesio, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Garwolinie wraz z Andrzejem Dobrowolskim, prezesem Mazowieckiego Związku Szachowego.

Wykaz zawodników, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Polski:

Mistrzostwa Polski Młodzików

1

Paździerz, Klaudia

UKS Czternastka Warszawa

2

Zarębska, Lena

MLKS Ostródzianka Ostróda

3

Malicka, Maria

UKS MDK Otwock

4

Paździerz, Paulina

UKS Czternastka Warszawa

5

Czarnecka, Lidia

KSz Zakrzewo-Start Elbląg

 

1

Sanz Wawer, Daniel

UKS Czternastka Warszawa

2

Golecki, Jan

UKS Czternastka Warszawa

3

Poziomkowski, Szymon

UKS SP 321 Warszawa - Bemowo

4

Bujalski, Mateusz

UKS Czternastka Warszawa

5

Ossoliński, Ziemowit

MKS Polonia Warszawa

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, kategoria 12 lat

1

Mościcka, Pola

UKS Szachylice Chylice

2

Gowin, Małgorzata

MKS Polonia Warszawa

3

Ossolińska, Matylda

MKS Polonia Warszawa

4

Michalska, Aleksandra

MKS Polonia Warszawa

 

1

Chylewski, Patryk

UKS Szachylice Chylice

2

Laszczak, Przemysław

UKSz Hetman Warszawa

3

Żółkiewski, Jakub

MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn

4

Pacan-Milej, Kosma

MKS Polonia Warszawa

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, kategoria 14 lat

1

Soćko, Weronika

MKS Polonia Warszawa

2

Kaniewska, Emilia

MKS Polonia Warszawa

3

Wierzbowska, Aleksandra

MLKS Ostródzianka Ostróda

4

Tkaczyk, Weronika

UKS Czternastka Warszawa

 

1

Oleszek, Maciej

MKS Polonia Warszawa

2

Kaczkowski, Maciej

UKS Czternastka Warszawa

3

Kozakow, Aleksy

UKS Czternastka Warszawa

4

Szustakowski, Antoni

UKS Hetman Puszcza Mariańska

 

Mistrzostwa Polski Juniorów, kategoria 16 lat

1

Ostrowska, Joanna

LKS Wrzos Miedzyborów

2

Rylska, Kamila

UKS Szachylice Chylice

3

Tkaczyk, Dominika

UKS Czternastka Warszawa

 

 

1

Jarmuła, Łukasz

MKS Polonia Warszawa

2

Chomczyk, Marek

MKS Polonia Warszawa

3

Maciejewski, Andrzej

MKS Polonia Warszawa

4

Krawiecki, Stanisław

UKS Łady Raszyn

 

Mistrzostwa Polski Juniorów, kategoria 18 lat

1

Kowalewska, Agata

UKS Czternastka Warszawa

2

Cichocka, Urszula

SSz Debiut GCK Giżycko

3

Kądziela, Agnieszka

UKS MDK Radom

4

Czorniej, Antonina

UKSz Hetman Warszawa

 

1

Malec, Sebastian

MKS Polonia Warszawa

2

Worobiej, Daniel

UKS MDK Otwock

3

Szewczyk, Mariusz

MKS Polonia Warszawa

4

Prażmowski, Bartosz

UKSz Hetman Warszawa

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews