Podwójna uroczystość w garwolińskim LO

Utworzono: wtorek, 13, listopad 2012

DSC 0330 - KopiaTo już taka tradycja, że co roku w listopadzie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie świętuje kolejne rocznice odzyskania niepodległości – święto nierozerwalnie związane z jej patronem – Marszałkiem Józefem Piłsudskim. W uroczystości, która odbyła sie w ubiegły piątek, udział wziął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Podczas wydarzenia pierwszy raz swoje czapki maciejówki mogli włożyć pierwszoklasiści. Ślubowanie na sztandar i patrona szkoły, któremu przyszło żyć w trudnych, przełomowych dla Polski czasach; człowieka, który stawił czoło przeciwnościom i wyszedł z tej walki silniejszy, mądrzejszy i jeszcze bardziej oddany swojej ukochanej Ojczyźnie, niech będzie drogowskazem dla młodego pokolenia.

Przygotowana przez młodzież część artystyczna była pełna zadumy. Występ chóru szkolnego połączony z projekcją filmu o młodzieży uczącej się w szkole, o ich refleksjach i spostrzeżeniach, o patronie, o czapce "maciejówce" wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przyjętych do społeczności szkolnej uczniów. Starosta Powiatu Garwolińskiego życzył dobrych wyników w nauce i pomyślności oraz przekazał na rzecz szkoły czterotomowy życiorys Józefa Piłsudskiego.