Kolejne spotkanie noworoczne za nami

Utworzono: poniedziałek, 21, styczeń 2013

IMG 0511 - KopiaPowiat to nasze wspólne dobro, traktujemy go jako dar nam dany, ale i zadany do dalszej pracy - tymi słowami podsumował tegoroczne spotkanie noworoczne Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Urszulą Zadrożną, zaprosili 18 stycznia br. do Miętnego wszystkich tych, którzy poprzez swoją pracę i różnego rodzaju działalność przyczyniają się do rozwoju „Naszej Małej Ojczyzny”, do rozwoju Powiatu Garwolińskiego.

Początek każdego roku skłania do podsumowania i refleksji nad tym, co nam się udało i nad tym, co mamy jeszcze do zrobienia, do czego dążymy i jakie są nasze zamierzenia na najbliższy okres – zaznaczyła Przewodnicząca Rady Urszula Zadrożna. Sukcesy nie przychodzą same, są one okupione pracą wielu osób tworzących nasz powiat. Każdy dzień zsyła nowe wyzwania, problemy, ale również radość, gdy ta praca przynosi wymierne rezultaty dla naszej społeczności. Ubiegły rok, to dla powiatu czas realizacji wielu ważnych inwestycji. Dziś mogę powiedzieć, że udało się. Byliśmy jednym z najbardziej inwestycyjnych powiatów na Mazowszu. Łącznie na zadania inwestycyjne wydaliśmy ponad 18 mln zł, w tym środki zewnętrzne stanowiły kwotę ponad 8 mln zł. – podkreślił Starosta Marek Chciałowski. Wicestarosta Stefan Gora przywitał przybyłych parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej województwa mazowieckiego, radnych powiatowych, księży, przedstawicieli służb mundurowych, inspekcji i straży, kombatantów, przedstawicieli partii politycznych, związków zawodowych, stowarzyszeń oraz fundacji, dyrektorów jednostek starostwa powiatowego, administracji zespolonej, dyrektorów, prezesów oraz kierowników instytucji państwowych i banków, prezesów i dyrektorów zakładów pracy, przedsiębiorców oraz przedstawicieli mediów.

Podczas spotkania szczególne podziękowania za współpracę, otrzymali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Ksiądz Dziekan Ryszard Andruszczak, Wójt Gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń, Wójt Gminy Trojanów Stanisław Kostyra oraz Waldemar Jaroń Redaktor Katolickiego Radia Podlasie.

Oprócz gości wymienionych wyżej, do Miętnego przybyli m. in. Ambasador Mołdawii w Polsce Iurie Bodrug, Józef Zalewski - Doradca Ministra Gospodarki, Henryk Strzelecki - Prezes ZG Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, parlamentarzyści Stanisława Prządka, Krzysztof Borkowski, Grzegorz Woźniak i Henryk Górski, radni Sejmiku Wojewódzkiego Tadeusz Celej i Krzysztof Żochowski oraz wielu innych, znamienitych gości.

Po przemówieniach przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana – organizatorzy oraz goście wznieśli toast za pomyślność w 2013 roku.