Wolontariusze z AIESEC w Garwolinie

Utworzono: czwartek, 07, marzec 2013

DSC05767 - Kopia

Wietnam, Egipt i Słowacja. Przedstawiciele tych państw przez pięć dni przybliżali uczniom garwolińskiego "ekonomika" kulturę, geografię i tradycje regionów, z których pochodzą. 22 lutego, na zakończenie pobytu w naszym powiecie, z wolontariuszami spotkał się Starosta Garwoliński.

W dniach od 18 - 22 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie gościli praktykanci z międzynarodowej organizacji AIESEC - jednej z największych na świecie. AIESEC zapewnia swoim członkom zintegrowany proces rozwojowy, który daje możliwość m.in. wzięcia udziału w stażach międzynarodowych oraz dostęp do globalnego środowiska opartego na aktywnym zdobywaniu wiedzy. Bo jak głosi przysłowie „podróże kształcą”.

W ramach projektu Cross Cultural Understanding, Ally Hussan Ablelsam z Egiptu, Zuzana Zubałowa ze Słowacji oraz My Hoang Thu z Wietnamu odwiedzili Polskę. W trakcie pobytu w Garwolinie, studenci z zagranicy nie mieli czasu na nudę. Prowadzili zajęcia z uczniami, podczas których prezentowali specyfikę własnej kultury, historii, tradycji, obyczajów i życia współczesnego.

22 lutego Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski spotkał się z wolontariuszami, opiekunami i dyrekcją szkoły. Podczas spotkania przybliżył wolontariuszom zasady funkcjonowania administracji samorządowej, a także zaprezentował osiągnięcia i sukcesy naszego powiatu. Wręczył również upominki oraz materiały promocyjne , które goście zawiozą do swoich krajów. Ally, Zuzana i My podziękowali za wielką życzliwość podczas pobytu w Garwolinie, bardzo ciepło wypowiadali się na temat komunikacji z młodzieżą podczas zajęć. Starosta zaprosił do odwiedzenia Polski i naszego powiatu w przyszłości. Podziękował Dyrektor Hannie Wilczek, a także opiekunom Marcie Gołędowskiej i Małgorzacie Serej - Mikulskiej za opiekę nad wolontariuszami, a zwłaszcza za inicjatywę rozpoczęcia i kontynuowania tego typu projektów w szkołach, prowadzonych przez Powiat Garwoliński.