II Powiatowa Liga Przedmiotowa z Biologii

Utworzono: czwartek, 07, marzec 2013

DSC05799 - Kopia

26 lutego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie młodzież rywalizowała z wiedzy biologicznej w ramach II Powiatowej Ligi Przedmiotowej. W konkursie adresowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wzięło udział osiemnastu najlepszych uczniów z biologii. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Materiał konkursu obejmował treści z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz edukacji prozdrowotnej. Uczniowie wykazywali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Rywalizacja o podium była bardzo zacięta.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce – Wiktoria Sztylka z ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie – opiekun Urszula Kruszewska

II miejsce – Aleksandra Starosz z ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie – opiekun Hanna Jaskuła

III miejsce - Sylwia Kiliszek z ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie – opiekun Urszula Kruszewska oraz Daria Talarek z ZS im. Joachima Lelewela w Żelechowie – opiekun Anetta Dziak

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego, wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie - dyplomy. Organizatorem eliminacji był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, a osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie i nadzór Pani Agnieszka Chłopaś.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!