U nas wygrywają wszyscy

Utworzono: środa, 13, marzec 2013

DSC06062 - Kopia

To już ósmy raz w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie odbyła się Paraolimpiada, w której wzięło udział ponad 100 uczniów szkół specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej z Powiatu Garwolińskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Otwierając zawody Starosta Garwoliński Marek Chciałowski wskazywał na potrzebę organizowania takich imprez, na ich znaczenie w procesie wychowawczym i rozwojowym młodzieży. Podkreślił również, zaangażowanie wychowawców, dyrektorów oraz sponsorów, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Szczególne podziękowania złożył na ręce Pani Jolanty Pietrzak, która od ośmiu lat jest głównym inicjatorem i organizatorem Paraolimpiady w Garwolinie. Organizatorami VIII paraolimpiady był ZSS Nr 2 w Garwolinie, ZSS przy Pogotowiu Opiekuńczym w Izdebnie, ZSS Nr 1 w Garwolinie, PODN i CSiK. Udział w Paraolimpiadzie wzięły wszystkie placówki z terenu powiatu: ZSS nr 1 w Garwolinie, ZSS nr 2 w Garwolinie, ZSS w Izdebnie, Pogotowie Opiekuńcze w Izdebnie,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przyłęku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Trzciance, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miętnem,Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żelechowie. Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwali podopieczni Ośrodka Socjoterapeutycznego "Wspólny Dom" w Wildze. Imprezę uświetnił również występ garwolińskich cheerleaderek.

Skupienie, wolę walki i radość zwycięstwa promieniały na twarzy każdego zawodnika. Niesłychany optymizm i entuzjazm tych młodych ludzi, były siłą jaką mogli zarazić niejednego i pokazać, jak wiele może człowiek. Co roku organizatorzy imprezy podkreślają, że w tym dniu nie ma przegranych. W zawodach nie chodzi o wyniki sportowe, ale o budowanie poczucia własnej wartości i nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Wszyscy, którzy uczestniczyli w paraolimpiadzie byli więc zwycięzcami.

Na zakończenie współzawodnictwa wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski wręczył uczestniczącym placówkom puchary.

Swoją obecnością zaszczycili wydarzenie m.in. asystentka posłanki Stanisławy Prządki - Halina Ziędalska, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach wizytator Dorota Skrzypek i starszy wizytator Bożena Piesio, starosta Marek Chciałowski, wiceprzewodnicząca rady powiatu Teresa Bąk, sekretarz starostwa Jerzy Piesio, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektor PCPR Janina Kula, burmistrz miasta Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Janiec, przedstawiciel TPD Sylwester Sadkowski.

Sponsorem medali i pucharów dla szkół był Zarząd Powiatu Garwolińskiego, natomiast sponsorami paczek dla 170 uczestników Paraolimpiady byli: p. Jacek Ochnik, p. Zbyszek Leszek, p. Jan Maciejowski, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "SCH", Bruggen Polska, Top Market, TPD, Stowarzyszenie charytatywne rodzin dzieci i osób niepełnosprawnych oraz rodzin ubogich w Przykorach, piekarnia "Mianowscy", p. Danuta i Mieczysław Cyrtowie, Interdruk.