II Powiatowa Liga Przedmiotowa z języka rosyjskiego

Utworzono: środa, 13, marzec 2013

DSC06189 - Kopia

12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie odbył się konkurs z języka rosyjskiego organizowany w ramach II Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą oraz honorowym patronatem konkursu był Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

W konkursie wystartowało 21 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu garwolińskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość języka rosyjskiego.

Tematem przewodnim było zdrowie i sport. Test leksykalno – gramatyczny obejmował rozumienie testu czytanego – dobieranie właściwych słów, zadania z luką, umiejętności komunikacyjne.

Najwięcej punktów 79 na 92 możliwe i pierwsze miejsce otrzymała Monika Bogusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, drugie miejsce – 71 punktów – zajął Adrian Czechowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki z Sobolewa, trzecie miejsce – 70 punktów – zajęła Magdalena Migas z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody w postaci albumów, książek i dyplomów. Podczas podsumowania i uroczystego wręczenia nagród obecni byli m.in. sekretarz starostwa Jerzy Piesio, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie Grażyna Witak – Wcisło. Koordynatorem konkursu czuwającym nad jego przebiegiem była konsultant PODN – Barbara Skierkowska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!