Przejdź do treści

Gospodarka

Drukuj

Atutem do rozwoju przemysłu w powiecie garwolińskim jest bliskość wielkiej aglomeracji jaką jest Warszawa (62 km) i dogodne położenie przy drodze krajowej Nr 17 o charakterze tranzytowym Warszawa - Garwolin - Lublin prowadzącej do przejścia granicznego w Hrebennem na granicy Polski z Ukrainą. Sposród dróg wojewódzkich ważną rolę odgrywa droga Nr 801 tzw. "nadwiślanka". 

Na obszarze powiatu działa około 7000 podmiotów gospodarczych. Są to firmy handlowe, transportowe i produkcyjne. 

Na terenie powiatu garwolińskiego działają przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym. Do największych należy zaliczyć: fabrykę kosmetyków "Avon Operations Polska" 
w Garwolinie, Fabrykę Farb i Lakierów "Polifarb" - Pilawa S.A. oraz fabrykę opakowań z tworzyw sztucznych "Carnaudmetalbox" w Woli Rębkowskiej.

Działają również przedsiębiorstwa bez udziału obcego kapitału takie jak: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Woli Rębkowskiej, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe K&D "KADAR" w Stodzewiu, Przedsiębiorstwo Poligraficzne "INTERDRUK" w Sulbinach, Zakład Przemysłu Odzieżowego "CORA" w Garwolinie, Huta Szkła w Trąbkach. Działają także firmy przewozowe 
o zasięgu międzynarodowym. 

Biorąc pod uwagę położenie geograficzne, dogodne połączenia komunikacyjne, infrastrukturę, zaplecze materiałowe i produkcyjne, lokalne przedsiębiorstwa są atrakcyjnym partnerem dla inwestorów. Powiat garwoliński jest wymarzonym miejscem do inwestycji krajowych jak i zagranicznych. 

Wiele gmin powiatu garwolińskiego w swoich planach zagospodarowania przestrzennego posiada tereny przeznaczone pod różnego rodzaju inwestycje. Ponadto w mieście Garwolinie istnieją duże zasoby dobrej jakości wody co jest atutem dla przyszłych inwestorów. W powiecie garwolińskim większość gmin jest zgazyfikowana, zwodociągowana i posiada nieograniczony dostęp do sieci telefonicznej stacjonarnej.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews