Jubileusz Księdza Dziekana Ryszarda Andruszczaka

Utworzono: czwartek, 13, czerwiec 2013

andruszczak40

W dniu 10 czerwca br. Prepozyt Kolegiaty Garwolińskiej, Dziekan Dekanatu Garwolińskiego Ksiądz Prałat Ryszard Andruszczak obchodził Jubileusz 40 – lecia posługi kapłańskiej. W imieniu władz samorządowych i mieszkańców Powiatu Garwolińskiego Starosta Garwoliński Marek Chciałowski serdecznie pogratulował duchowego daru oraz podziękował za niestrudzoną posługę kapłańską pełnioną na rzecz wiernych naszej „Małej Ojczyzny”.

Jubileuszową eucharystię poprowadził Biskup Diecezji Siedleckiej Jego Ekscelencja Ks. Zbigniew Kiernikowski, który w kazaniu zwrócił uwagę na szczególne znaczenie liczby 40 w biblii - Czterdziestka to jest czas zmagania, 40 dni Jezus przebywał na pustyni, 40 dni szedł Eliasz, 40 dni to był czas oczyszczenia Maryi, ta czterdziestka to jest coś, co przygotowuje do pełni – przemawiał biskup. Po eucharystii nadszedł czas na życzenia, kwiaty oraz podziękowania.

Jubileusz 40 - lecia kapłaństwa świętowali wspólnie z ks. prałatem Ryszardem Andruszczakiem także inni kapłani wyświęceni w 1973 roku: ks. prałat Mirosław Łubik, ks. kan. dr Stanisław Ryszkowski, ks. kan. Stanisław Staręga, ks. kan. Eugeniusz Rola i ks. Janusz Strzałkowski.

foto. www.podlasie24.pl