Medal "Pro Patria" dla Starostwa Powiatowego w Garwolinie

Utworzono: wtorek, 18, czerwiec 2013

DSC 0004 2 - Kopia

W gronie osób uhonorowanych 16 czerwca medalami "Pro Patria" znalazło się Starostwo Powiatowe w Garwolinie. W imieniu urzędu odznaczenie odebrał Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. To medal wszystkich MIESZKAŃCÓW naszej "Małej Ojczyzny" !

Medal Pro Patria” został ustanowiony Zarządzeniem Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 1 września 2011 roku. Uhonorowane mogą być osoby i instytucje "za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej". Medal nadawany jest przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanych wniosków naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych.

To szczególne wyróżnienie bardzo nas cieszy. Największa zasługa w tym społeczeństwa powiatu garwolińskiego, które na przestrzeni istnienia powiatu pomimo różnych zawirowań politycznych stało na straży i w obronie wolności ojczyzny. To medal wszystkich MIESZKAŃCÓW naszej "Małej Ojczyzny"!

Zasłużonym z terenu powiatu garwolińskiego nadano je na wniosek Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Decyzję podpisał sam kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister dr Jan Stanisław Ciechanowski. Podczas obchodów Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego, odznaczenia wręczył ppłk. Damian Matysiak. Otrzymali je także: Jerzy Jarząbek, Przemysław Makulec, Kazimierz Paciorek, Anna Żochowska i Michał Kurach.