VIII edycja konkursu "ODZYSKANA PRZYRODA" 2013

DSC 0811 - Kopia

16 czerwca podczas obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego na terenach rekreacyjnych “Zarzecze”, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu „Odzyskana Przyroda”, którego organizatorami była Firma EKOLIDER oraz Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

Laureatom nagrody wręczali: Starosta Garwoliński - Marek Chciałowski, Wicestarosta - Stefan Gora oraz właściciele firmy EKO LIDER - Państwo Ewa i Jarosław Wyglądała.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 48 szkół z terenu powiatu garwolińskiego, a rywalizacja toczyła się w 4 kategoriach: Makulatura, Plastik, Szkło i Baterie. Ogółem zgromadzono:

• 110,06 ton makulatury,

• 18,20 ton plastiku,

• 85,00 ton szkła

• 3,66 ton baterii

W tym roku rywalizację indywidualną w ilości zebranych baterii wygrała Oliwia Przyczka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej gm. Maciejowice, która zebrała 220 kg zużytych baterii. Aż nie do wiary !!!!

A oto wyniki uzyskane w ciągu ośmiu edycji naszej akcji: 464 tony makulatury, 63 tonyplastiku, 355 ton szkła, 17 ton baterii oraz w jednej z edycji dodatkowo 44 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czyż nie są imponujące?!

Dzięki życzliwemu wsparciu sponsorów nasz konkurs obfituje w cenne nagrody. Nagrodę Generalną za najlepszy efekt ekologiczny w wysokości 2000 zł ufundował Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Nagrody w wysokości 1 000 zł za I miejsce w każdej kategorii ufundowała firma EKO LIDER z Garwolina. Nagrody rzeczowe za I, II i III miejsca w każdej kategorii oraz dodatkowe do Nagrody Generalnej zostały zakupione dzięki hojności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pozostałe nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez: firmę BRÜGGEN z Woli Celejowskiej, Hutę Szkła „CZECHY” z Trąbek, firmę PLAST BET, INTERDRUK z Garwolina, Bank Spółdzielczy Oddział Garwolin, Mc Donalds Polska Sp. z o.o. Restauracja w Garwolinie, Grupę BGK Sp. z o.o. ze Stodzewia, Tatra Spring Polska Sp. z o.o., firmę SANTE z Sobolewa, FOL-PLAST z Pilawy, Piekarnię Żabczyńscy z Łaskarzewa oraz OSKROBA z Celestynowa, METROL z Maciejowic, HETMAN z Unina, CZYSTOPOL z Kolonii Górzno, firmy z Woli Rębkowskiej: OSM Garwolin, ZELLER Plastik, ZACHEM, Świecie Recykling Sp. z o.o. ze Świecia, KRYNICKI RECYKLING S.A. z Olsztyna i ELANA PET Sp. z o.o. z Torunia.

A oto wyniki konkursu:

NAGRODA GENERALNA za najlepszy efekt ekologiczny – Publiczna Szkoła Podstawowa w Antoniówce Świerżowskiej gm. Maciejowice

1. W kategorii MAKULATURA :

I miejsce – 82,92 kg/1 ucznia – Szkoła Podstawowa w Żabieńcu gm. Wilga

II miejsce – 78,82 kg/1 ucznia –Zespół Szkół Nr 5 w Garwolinie

III miejsce – 78,30 kg/1 ucznia –Publiczne Gimnazjum w Życzynie gm. Trojanów

Wyróżnienie – 65,12 kg/1 ucznia - Zespół Szkół w Głoskowie gm. Borowie

2. W kategorii PLASTIK

I miejsce – 40,00 kg/1 ucznia – Publiczne Gimnazjum w Życzynie gm. Trojanów

II miejsce – 35,24 kg/1 ucznia – Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem gm. Borowie

III miejsce – 32,16 kg/1 ucznia – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie gm. Łaskarzew

Wyróżnienie – 20,59 kg/1 ucznia - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzegach gm. Miastków Kościelny