Turniej o puchar Starosty Garwolińskiego w Żelechowie

Utworzono: czwartek, 22, sierpień 2013

turniej zelechow

Były emocje, były bramki, zacięta rywalizacja i walka fair play ... w końcu upragnione zwycięstwo drużyny Absolwent Budel! Przegranych nie było, a jedynie pokonani. Za to atmosfera i nowe przyjaźnie zrekompensowały uczestnikom skwar i sportowy wysiłek w Turnieju Szóstek Piłkarskich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego w Żelechowie.

Zawody odbyły się na boisku należącym do kompleksu boisk „Orlik 2012” w Zespole Szkół Nr 1 w Żelechowie. Do rozgrywek piłkarskich przystąpiło 8 drużyn: Polbet Kamionka, Happy Team, Absolwent Budel, Ziomki z Jednej Łąki, Perła Export, Motor Leokadia, Mercedes Żelechów i Niutek Siedlce .

Mecze w turnieju przeprowadzono zgodnie z przepisami PZPN i odbywały się w dwóch grupach po wcześniejszym losowaniu przez kapitana systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy w grupach, odbyły się półfinały i na zakończenie rozegrano mecze o miejsca trzecie i pierwsze. Mecze trwały po 15 min. Liczba graczy na boisku: 5 zawodników w polu + bramkarz. Mecze sędziowane były przez sędziego Grzegorza Gardzińskiego.

Na zakończenie podsumowano rozgrywki:

Absolwent Budel – I miejsce

Perła Export – II miejsce

Motor Leokadia – III Miejsce

Niutek Siedlce – IV miejsce

Happy Team – V miejsce

Mercedes Żelechów – VI miejsce

Ziomki z Jednej Łąki – VII miejsce

Polbet Kamionka – VIII miejsce

Skład zwycięskiego zespołu: Marcin Gawryś, Damian Aluchnia, Rafał Gawryś, Tomasz Jarzyna, Mateusz Kowalski, Grzegorz Tobiasz, Kamil Martynów, Daniel Kondej.

W turnieju najskuteczniejszym strzelcem został Mateusz Kowalski z Absolwent Budel, który w turnieju strzelił 6 bramek. Natomiast najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Grzegorz Tobiasz, także z Absolwent Budel, któremu strzelono tylko jedną bramkę.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowkiego. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Drużyna która zajęła pierwsze miejsce otrzymała ponadto piłkę SELECTA. Dodatkowo drużyny które zajęły drugie i trzecie miejsce otrzymały koszulki „Orlik 2012”.

Organizatorzy:
Ewa Maraszek i Joanna Włodarczyk. Przy turnieju pomagali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Żelechowie: Łukasz Lakowski, Przemysław Baran, Jakub Jadanowski, Cezary Matyska oraz Szymon Witek.