Spełniamy marzenia dzieci w Przyłęku

Utworzono: środa, 26, listopad 2014

Spełniamy marzenia dzieci w Przyłęku

20 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Przyłęku odbyła się uroczystość otwarcia dwóch placów zabaw. Dyrektor placówki pan Waldemar Kuszmierek podziękował władzom Powiatu za realizacje tak potrzebnej inwestycji, która zostanie wykorzystana w procesie rehabilitacyjnym dzieci.

Plac zabaw w ramach projektu „Radosna szkoła” do którego przystąpił Powiat Garwoliński został sfinansowany w 50% przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Powiat Garwoliński. Koszt przedsięwzięcia wynosił około 100 tyś złotych. Plac składa się z sześciu wielofunkcyjnych urządzeń rekreacyjnych, przyjaznych i bezpiecznych dla dzieci. Drugi plac zabaw został sfinansowany głównie przez Fundację „Akademia Życia” z pomocą finansową Wójta Gminy Sobolew, Wójta Gminy Łaskarzew, przy zaangażowaniu Prezesa Fundacji Pana Bogdana Ryniewicza oraz rodziców dzieci i pracowników Ośrodka.

Składa się on z sześciu urządzeń niemieckiej firmy „Huck”. Koszt tych urządzeń to 45 tyś. złotych. Obydwa place zabaw uzupełniają się i są spełnieniem marzeń o przyjaznym i bezpiecznym „Parku rekreacji” dla wychowanków z Ośrodka i dzieci z okolicznych miejscowości.

W uroczystości otwarcia placu zabaw udział wzięli m.in. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, prezes Fundacji „Akademia Życia” Bogdan Ryniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Zadrożna, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego Dariusz Tarczyński, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Ksiądz z Parafii Łaskarzew Janusz Mazurek, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, Zbigniew Marciniuk skarbnik Stowarzyszenia Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa”, rodzice wychowanków Ośrodka i rodzice dzieci z Przyłęka, Leokadii i Zygmuntów oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Woli Rowskiej, którzy przyjechali z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”.

Dyrektor Ośrodka Pan Waldemar Kuszmierek w swoim wystąpieniu dziękował władzom Powiatu, za przystąpienie do tego projektu, zaangażowanie Pana Starosty przy jego realizacji. Plac zabaw zostanie wykorzystany w procesie rehabilitacyjnym dzieci. Podziękowania również trafiły na ręce Pana Prezesa Bogdana Ryniewicza za dotychczas okazaną pomoc przez Fundację „Akademia Życia”. Trzyletnia współpraca to nie tylko oddany plac zabaw, ale także środki na zakup innych pomocy dydaktycznych.

W zadaniach edukacyjnych realizowanych przez Powiat Garwoliński, istotną sprawą jest rozwój ośrodków szkół specjalnych. Starosta zaznaczył, że w ostatnim czasie nastąpiła poprawa bazy dydaktycznej ośrodków. Korzystając z okazji podziękował pracownikom tejże placówki za wkład pracy włożony w jej rozwój.

Otwarciu placów towarzyszyło symboliczne przecięcie wstęg oraz poświęcenie ich przez wikariusza parafii Łaskarzewa Księdza Janusza Mazurka.