Inwestycja w sport to dobra inwestycja

Utworzono: czwartek, 27, listopad 2014

Inwestycja w sport to dobra inwestycja

Przenosimy aktywność fizyczną na świeże powietrze i aktywizujemy lokalną społeczność. Mieszkańcy naszego powiatu mogą już korzystać z zewnętrznych siłowni, które wzbogaciły bazę sportową w szkołach ponadgimnazjalnych w Miętnem, Sobolewie i Żelechowie.

Sport i ruch są jednymi z głównych warunków zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców Powiatu Garwolińskiego, bez względu na wiek. We wrześniu cztery szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Garwoliński tj.

1. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie
  2. Zespół Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem
  3. Zespół Szkół Nr 1 im. Joachima Lelewela w Żelechowie
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

wzbogaciły swoją bazę sportową o siłownie zewnętrzne, w których zostały zamontowane urządzenia do ćwiczeń tj. zestaw biegacz i orbit rek, zestaw wyciąg i krzesło, zestaw prasa i wioślarz.

Koszt inwestycji to 63 800,00 zł, w tym dofinansowanie 41 495,93 zł w ramach Działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów ogłoszonych przez Lokalną Grupę Działania -Forum Powiatu Garwolińskiego.

Siłownia zewnętrzna jest atrakcyjnym, ogólnodostępnym i bezpiecznym miejscem, które chętnie odwiedzają osoby w każdym wieku. Z siłowni będą korzystać nie tylko uczniowie wyżej wymienionych szkół, ale również wszyscy mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego. Przyrządy do ćwiczeń są łatwe w samodzielnej obsłudze, mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęły.