Pierwsza sesja rady powiatu V kadencji

Utworzono: piątek, 28, listopad 2014

Pierwsza sesja rady powiatu V kadencji  powiat garwoliński 2014

Na pierwszym posiedzeniu Rady Powiatu Garwolińskiego radni złożyli ślubowanie oraz wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Dokonali również wyboru starosty powiatu, wicestarosty i członków zarządu. Koalicję rządzącą stworzyły Polskie Stronnictwo Ludowe i Wspólnota Powiatowa.

W 23-osobowej radzie zasiadło 10 radnych PSL, 9 radnych PiS oraz 4 radnych reprezentujących Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa. W nowym składzie znalazło się 13 radnych z minionej kadencji.

Obrady rady – do momentu wyboru przewodniczącego – rozpoczęła i poprowadziła radna – Teresa Zofia Bąk. Na początku posiedzenia radni otrzymali z rąk Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Przystąpiono do głosowania, w wyniku którego wyłoniono prezydium rady oraz skład zarządu powiatu. Przewodniczącym rady wybrany został Piotr Osmólski, a wiceprzewodniczącymi Marcin Kobus oraz Dariusz Owczarczyk. Starostą powiatu został Marek Chciałowski. Na funkcję wicestarosty powołano Urszulę Zadrożną, a członkami zarządu wybrani zostali Teresa Zofia Bąk, Józef Tomala oraz Mirosław Pyra.

Z jednej strony jest to ogromny zaszczyt, ale z drugiej ogromne zobowiązanie. Dla mnie człowiek jest najważniejszy. Trzeba się wsłuchiwać w głos ludzi, szanować ich i doceniać ich pracę, bo Powiat Garwoliński jest bogaty naszymi mieszkańcami – powiedział starosta Marek Chciałowski.

RADNI POWIATU GARWOLIŃSKIEGO V kadencji

Polskie Stronnictwo Ludowe: Marcin Kobus, Marek Chciałowski, Dariusz Marek Owczarczyk, Tomasz Jan Połoczański, Adam Jan Zboina, Józef Tomala, Paweł Dziubak, Janusz Roman Zaczek, Mirosław Pyra, Krystian Kania.

Wspólnota Powiatowa: Urszula Teresa Zadrożna, Hanna Przybysz, Teresa Zofia Bąk i Piotr Osmólski.

Prawo i Sprawiedliwość: Maciej Kurowski , Antoni Frąckiewicz, Jacek Stanisław Woźniak, Mirosław Marek Walicki, Marta Jolanta Serzysko, Marek Ziędalski, Jan Tywanek, Tomasz Kwiatkowski, Krzysztof Jerzy Ochnio.

Nowym Radnym Rady Powiatu Garwolińskiego składamy gratulacje z okazji wyboru na tę zaszczytną funkcję. Wierzymy, że będziecie pełnić swoją misję z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Życzymy, by Państwa działalność cieszyła się społecznym uznaniem i była źródłem osobistej satysfakcji.

Podczas sesji wicestarosta minionej kadencji Stefan Gora podziękował wszystkim za współpracę oraz życzył owocnych działań na rzecz powiatu w nowej kadencji.