Chroniąc siebie, chronię Ciebie

Utworzono: wtorek, 09, grudzień 2014

VI Przegląd Sztuk Teatralnych   Chroniąc siebie chronię Ciebie Garwolin 2014

4 grudnia w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się VI Przegląd Sztuk Teatralnych pod hasłem ,,Chroniąc siebie, chronię Ciebie”,zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Garwolinie w ramach Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski

Adresatami przeglądu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu garwolińskiego. Głównym celem przeglądu jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem HIV i kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Witając wszystkich zebranych, podziękował Justynie Wałachowskiej reprezentującej Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Garwolinie za zorganizowanie oryginalnej formy profilaktyki. Skierował także słowa uznania do młodzieży i jej opiekunów za pracę nad przygotowaniem występów oraz zaangażowanie w przedsięwzięcie o charakterze społeczno - kulturalnym. Gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursowej była dr n.med. Barbara Daniluk - Kula - Zastępca Dyrektora Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie, która wygłosiła interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną. W trakcie spotkania z młodzieżą Pani doktor przybliżyła tematykę zakażeń oraz najlepsze praktyki w walce z epidemią HIV/AIDS Zwróciła również uwagę na konieczność badań i wczesnego wykrycia zakażenia wirusem. Wirus HIV jest podstępny i daje objawy dopiero po około 10 latach od zakażenia się człowieka, dlatego tak ważna jest profilaktyka, unikanie zachowań ryzykownych.

Pierwsze miejsce w przeglądzie konkursowym zajęła młodzież z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, drugie - Zespół Szkół Nr 1 z Żelechowa, zaś trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Wszyscy wyróżnieni zostali obdarowani cennymi nagrodami.