Spotkanie podsumowujące rok 2014 za nami

Utworzono: czwartek, 08, styczeń 2015

Spotkanie podsumowujące rok 2014 w Powiecie Garwolińskim za nami

Upłynął kolejny pracowity rok dla samorządu powiatowego. Przyszedł więc czas z początkiem nowego 2015 na podsumowania i refleksje. 5 stycznia w zabytkowym „Zielonym Dworze” w Miętnem w tradycyjnym już noworocznym spotkaniu udział wzięli wszyscy ci, którzy poprzez swoją pracę, wkład, zaangażowanie i różnego rodzaju działalność przyczyniają się do rozwoju „Naszej Małej Ojczyzny”, do rozwoju Powiatu Garwolińskiego. Dziękujemy Państwu!

Początek każdego roku skłania do podsumowania i refleksji nad tym, co nam się udało i nad tym, co mamy jeszcze do zrobienia, do czego dążymy i jakie są nasze zamierzenia na najbliższy okres. Czas też by podziękować za współpracę z samorządem powiatowym, jego jednostkami organizacyjnymi i administracją zespoloną, za pracę ludzi, ich instytucji, firm, organizacji, wykorzystywaną na rzecz mieszkańców i dla rozwoju gospodarczego naszego powiatu.

Zgromadzonych gości powitali Starosta Marek Chciałowski i Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Osmólski – gospodarze uroczystości. Miniony rok w powiecie garwolińskim to czas szczególny, obfitujący w wiele wydarzeń. - Dziś mogę jednoznacznie powiedzieć, że BYŁ TO DOBRY, NAWET BARDZO DOBRY ROK DLA NASZEGO SAMORZĄDU, A NA PEWNO ROK PRACOWITY – przemawiał starosta.Ubiegły rok, to dla powiatu czas realizacji wielu ważnych inwestycji. Powiat garwoliński zawsze stawiał na inwestycje. W minionym roku zaplanowana była kwota ok. 25 mln zł, ponad 16 mln zł to środki zewnętrzne. Wśród najważniejszych inwestycji minionego roku były działania związane z uzbrajaniem Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, termomodernizacje szkół, stałe podnoszenie jakości kształcenia w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat oraz remont ponad blisko 30 km dróg powiatu garwolińskiego.

Coroczne, tradycyjne spotkanie swoją obecnością zaszczycili parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa mazowieckiego, radni powiatowi, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, inspekcji i straży, kombatanci, przedstawiciele partii politycznych, związków zawodowych, stowarzyszeń oraz fundacji, dyrektorzy jednostek starostwa powiatowego, admii i dyrektorzy zakładów pracy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów. Wśród gości wymienionych wyżej, do Miętnego przybyli m. in. parlamentarzyści Grzegorz Woźniak oraz Krzysztof Borkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Proboszcz Parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek, Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna, Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio i wielu innych znamienitych gości.

Podczas spotkania szczególne podziękowania za współpracę oraz zaangażowanie i wkład w rozwój powiatu otrzymali: Marszałek Mazowsza Adam Struzik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie Ewa Flaga, Meliorant Tadeusz Zając i Spółka, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Huta Szkła „Czechy” SA w Trąbkach Roberto Cardini, Firma Sante Zakład Produkcyjny w Sobolewie oraz twórcy portalu historycznego Garwolin.org „Garwolin z przeszłości. Dawny powiat Garwolin i okolice” Sebastian Jędrych i Krzysztof Kot.

Dziś cieszymy się dokonaniami, wspólnymi sukcesami, merytoryczną dyskusją oraz wyciągamy wnioski z tego, co w pełni udało się zrealizować. – Życzę wszystkim w rozpoczętym 2015 roku, żeby pozwolił na realizację ambitnych planów, a także by obfitował w szczęśliwe wydarzenia i ludzką dobroć – podsumował spotkanie starosta. Po przemówieniach przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana, organizatorzy oraz goście wznieśli toast za pomyślność w 2015 roku.