Wyznaczenie do wyrębu, oznakowanie drewna oraz wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna

STAROSTWO POWIATOWE W GARWOLINIE
Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska ul. Sportowa 5, 08-400 Garwolin, pokój nr 1, 1a, 2
tel./fax 25 68-43-010 wew 60 - 62

KARTA INFORMACYJNA

PODSTAWA PRAWNA:
Art. 14 a ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59).

WYMAGANE DOKUMENTY:
Zawiadomienie o zamiarze dokonania wyrębu drzew z działki leśnej wraz z poświadczeniem własności działki (poświadczenie wydawane jest w wydziale geodezji starostwa powiatowego).

WYSOKOŚĆ OPŁAT:
Brak opłat w przypadku pozyskiwania drewna zgodnie z „limitem” określonym w uproszczonych planach urządzenia lasów. W przypadku braku uproszczonego planu urządzenia lasu za wydanie decyzji w sprawie umożliwienia pozyskania drewna w lasach (poprzedzającej wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna) pobierana jest opata w wysokości 10 zł. Jednostką upoważnioną do pobierania opłat skarbowych za w/w decyzję jest urząd, którego siedziba znajduje się w tej samej gminie, co siedziba Nadleśnictwa.

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:
Nadleśnictwo Garwolin, mające siedzibę w Miętnem, ul. Główna 3, 08-400 Garwolin
tel./fax (25) 682-22-04.
Nadleśnictwo Celestynów, ul. Obrońców Pokoju 58, 05-430 Celestynów, tek (22) 789-70-03,
fax. (22) 789-82-85.

TERMIN ODPOWIEDZI:
Wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna, termin do 30 dni, a w sprawach skomplikowanych do 60 dni.

TRYB ODWOŁAWCZY:
Wnioskodawcy przysługuje wniesienie odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach za pośrednictwem Nadleśniczego Nadleśnictwa Garwolin lub Celestynów w ciągu 14 dni od daty otrzymania dokumentu.
UWAGI:
Brak.

ZAŁĄCZNIKI:

wyreb drzewa z lasu.doc

PLIKI DO POBRANIA:

zawiadomienie o zamiarze wyrebu drzew nadl garwolin.doc

zawiadomienie o zamiarze wyrbu drzew nadl garwolin.pdf

zawiadomienie o zamiarze wyrebu drzew nadl. celestynw1.doc

zawiadomienie o zamiarze wyrebu drzew nadl. celestynw.pdf