Przejdź do treści
Brak grafik

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W MICHAŁÓWCE SZTANDARU I IMIENIA ORŁA BIAŁEGO

Utworzono: sobota, 14, maj 2011

sztandar12 maja w Szkole Podstawowej w Michałówce (gm. Garwolin) odbyła się uroczystość wręczenia szkole sztandaru ufundowanego przez rodziców oraz nadania placówce imienia Orła Białego- symbolu o charakterze ponadczasowym, mieszczącym w sobie ogromne wartości kształcące i wychowawcze.  

Nadając szkole imię Orła Białego wszczepiacie młodzieży patriotyzm, mimo, że w tych czasach to bardzo trudne zadanie. Niech będzie on prawdziwym drogowskazem dla życia tych młodych ludzi – powiedział podczas uroczystości Wójt Gminy Garwolin Tomasz Łysiak.

Uroczystości w Michałówce rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem, której przewodniczył Proboszcza Parafii, ks. Jerzy Janowski. Na główną część obchodów goście, nauczyciele oraz uczniowie udali się do ZS w Michałówce.

Nadanie imienia jest nobilitacją, czyli nadaniem szlachetności naszej szkole. Jestem przekonany, że Orzeł Biały będzie prawdziwym przewodnikiem dla naszych uczniów – podkreślił Dyrektor ZS Marceli Tomaszek. Uchwałę nadającą Szkole Podstawowej imię Orła Białego odczytał Przewodniczący Rady Gminy Garwolin Jerzy Szewczyk.

Na nowy sztandar, zaprojektowany przez trzy uczennice szkoły Kasie Wirtek, Natalie Wiśniewską i Ole Jacak, dzieci złożyły pierwsze ślubowanie. Na prawej stronie sztandaru wyhaftowane są pamiętne daty 1879-2011 na tle polskiej flagi. Pierwszy, historycznie udokumentowany fakt istnienia tej placówki pochodzi właśnie z 1879 roku. Lewa strona w kolorze szafirowym zawiera słowa Wincentego Pola: „Wyleć, wyleć orle młody! Ponad ziemię, ponad grody. Z myślą, z pieśnią wyleć społem. Potocz młodą duszę kołem! Wyleć śmiało i wysoko…”.

Aby słowa ślubowania, które uczniowie złożyli na sztandar, były zawsze dotrzymywane – tego życzyli obecni na szkolnym święcie Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski i Wicestarosta Stefan Gora.

Gratulacje i wyrazy uznania na ręce dyrektora szkoły złożyli również Burmistrz Miasta Garwolin - Tadeusz Mikulski, Dyrektor Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach - Joanna Kaniuk, Prezes Oddziału ZNP w Garwolinie – Halina Poszytek, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Grażyna Witak-Wcisło, Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem - Józefa Jarzyna i Andrzej Piesiewicz - długoletni dyrektor placówki w Michałówce.

Osoby i organizacje zaangażowane w rozwój placówki, Dyrektor Marceli Tomaszek uhonorował statuetkami orła i dyplomami. Dokonano odsłonięcia tablicy z nazwą szkoły, którą poświęcił ks. Łukasz Pawluk oraz odśpiewano nowy hymn szkoły.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews