Warning: copy(http://www.garwolin-starostwo.pl//img.youtube.com/vi/KKdI0UG4WqM/hqdefault.jpg) [function.copy]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

A oto powiat właśnie - 2017

Plakat konkurs filmowy www

Filmujemy Powiat Garwoliński

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego „A to powiat właśnie” na film promujący powiat garwoliński. Na laureatów czekają m.in. urządzenia mobilne marki Kruger&Matz, a spośród wszystkich uczestników konkursu rozlosowane zostaną także vouchery upoważniające do wstępu na dowolny seans w kinie „Wilga”.

Konkurs filmowy „A to powiat właśnie” ma za celu rozwijanie zainteresowań środowiskiem lokalnym poprzez edukację filmową oraz kształtowanie więzi z regionem, rozwijanie aktywności twórczej wśród lokalnej społeczności, promocje talentów i amatorskiej twórczości filmowej oraz propagowanie i pogłębianie wiedzy o ziemi garwolińskiej.

Ważne jest, by film konkursowy ukazywał przekrojowo powiat garwoliński, a nie tylko jedną wybraną gminę z powiatu.

Tematyka filmu jest dowolna, ukazująca walory powiatu garwolińskiego (kulturowe, inwestycyjne, przyrodnicze, historyczne itp. ) oraz potencjał jego społeczności (mieszkańców, przedsiębiorców). Uczestnicy mogą w swoich filmach pokazać, jak powiat ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się tu dobrze etc. Film powinien zachęcać do wizyty w powiecie i budować wizerunek terenów gdzie warto zamieszkać, inwestować w swój biznes czy spędzić wolny czas.

Pamiętaj: film to sztuka i technologia, ale też styl - Twój własny styl, widzenie świata, otoczenia. Nie zgub go! Możesz pracować sam lub stworzyć grupę twórczą i nakręcić film razem z przyjaciółmi, z kolegami i koleżankami z klasy!

Należy zwrócić także szczególną uwagę na warunki techniczne prac. Nadesłany film może być nakręcony dowolnym urządzeniem (kamera, aparat fotograficzny, smartfon, tablet, dron itp.). Montaż filmów, obróbka techniczna, dobór muzyki, forma treść, narracja itp. stanowią wyraz artystyczny autorów, którzy mają pełną dowolność w ich doborze. Ale ma być to przede wszystkim film, a nie kolaż zdjęciowy czy prezentacja multimedialna. Podpowiadamy, że w montażu filmu można wykorzystać darmowe programy dostępne w sieci.

Do współpracy zaprosiliśmy firmę Lechpol i dzięki pozytywnemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w inicjatywy przez przedstawicieli lokalnego biznesu, konkurs filmowy wspiera dodatkowo marka Kruger&Matz. Na laureatów czekają urządzenia mobilne tej marki m.in. kamery sportowe.

Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów konkursu, nagrodą będzie również wyświetlenie zwycięskich filmów w garwolińskim kinie przed seansami filmowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną także vouchery do Kina „Wilga” Garwolin, upoważniające do wstępu na dowolny seans.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje „Twój Głos” Gazeta Powiatu Garwolińskiego, Radio Podlasie24, portale internetowe: Podlasie24, eGarwolin, Kurier Garwoliński.

Prace wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem należy składać do 31 maja 2017r. włącznie na adres: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Kancelaria Główna, ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin. Szczegóły w regulaminie.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące uczestnictwa w konkursie prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

regulamin konkursu filmowego.pdf

Zwycięzcami konkursu w poprzednej edycji zostali:

I miejsce – Aleksander Winiarek „Wpadnij do Garwolina” Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, opiekun Anna Piotrowska Pyra.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie „Jeden Powiat- wiele możliwości”, opiekun Łukasz Korycki. Autorzy filmu w składzie: Przemysław Dębek, Nikodem Majewski, Mateusz Moch, Szymon Sabat.
III miejsce – „A to powiat właśnie” Autorzy w składzie: Adrian Wryk, Kamil Celej, Dominik Siwek, Krystian Klimaszewski, Stefanów, gmina Żelechów.
IV miejsce – Dariusz Komar Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie „A to powiat właśnie”, opiekun Krzysztof Koźlak i Mariusz Owczarczyk.
V miejsce – Joanna Zabielska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie „A to powiat właśnie”, opiekun Jarosław Zabielski.

Laureaci konkursu „Ziemia Garwolińska w piosence”.

I miejsce - Klara Płatek „Właśnie Tu”
II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym „Szczęśliwy tu jestem”, opiekun Sylwia Celej.
III miejsce – Zespół Szkół w Samogoszczy „Kościuszki ślad” opiekun Joanna Mikulska Zespół wokalny w składzie: Karolina Pokorska, Natalia Grzebalska, Natalia Sitnik, Weronika Marciniak, Weronika Sękulska, Aleksandra Kalbarczyk, Ewelina Sękulska.
III miejsce – Zespół Szkół w Uninie „Garwolin życiem mym”, opiekun Anna Bogusz
Zespół Przygrywka w składzie: Magdalena Grochulska, Dominika Piesio, Alicja Kamińska, Emilia Szarek, Joanna Latuszek, Paulina Mikulska, Anna Kapczyńska, Julia Pasik, Weronika Wróblewska.

Nagrodzone prace

Fimy

1. "Wpadnij do Garwolina" (A. Winiarek)
  2. "Jeden powiat - wiele możliwości" (P. Dębek, N. Majewski, M. Moch, Sz. Sabat)