Przejdź do treści
Brak grafik

Nasza szkoła w rankingu Perspektyw 2016

Utworzono: czwartek, 21, styczeń 2016

Perspektywy LOGO

Już po raz 18. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 przygotowany przez miesięcznik Perspektywy, który obejmuje najlepsze szkoly ponadgimnazjalne w Polsce. Cieszymy się z sukcesu technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, które zajęło w rankingu techników 75. miejsce w Polsce, 9. miejsce w województwie mazowieckim i 1. miejsce w powiecie garwolińskim.  

        

              

W rankingu dotyczącym techników w roku 2016 uwzględniono 300 szkół. W odniesieniu do techników kapituła rankingu postanowiła uwzględnić w 25 % wyniki egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym, w 25 % wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym, w 30% wyniki egzaminu zawodowego oraz w 20 % sukcesy w Olimpiadach Przedmiotowych. Ogromnym sukcesem jest 75. miejsce w Polsce technikum z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W 2015 roku żelechowska szkoła sklasyfikowana została na 272 pozycji.

 

 

Należy zaznaczyć, że w Polsce jest ponad 1800 techników. Dodatkowo w podrankingu maturalnym, Technikum w Żelechowie zajęło 77 miejsce w kraju i 11 miejsce w województwie mazowieckim. W klasyfikacji uwzględniającej wyniki egzaminów zawodowych w roku 2015 w zawodzie technik geodeta szkoła uplasowała się na 7 miejscu w kraju. To już kolejny sukces w tym rankingu Technikum z Żelechowa (już od 10 lat jest wysoko notowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych). Gratulujemy uczniom i nauczycielom ! Dziękujemy za zaangażowanie i promocję Powiatu Garwolińskiego !

 

Perspektywy 2016

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews