KONKURS Piękna Zagroda Wiejska

Mamy piękny, słoneczny dzień, początek lata. Wyruszamy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie Zespołem Doradców w Garwolinie oglądać i oceniać 15 zgłoszonych zagród wiejskich na najpiękniejsze z terenu naszego powiatu.

Oglądając każdą z zagród odnosimy wrażenie, że odnajdywanie piękna jest pasją każdego z kolejnych właścicieli, ziszczeniem ich marzeń. Wskutek przemyślanych projektów, perfekcyjnych realizacji i niesłychanej dbałości, niemal każdy ogrodów to ciekawa kompozycja przestrzenna, umiejętnie dobrana tonacja kolorów, bogactwo różnorodnych zapachów natury. Ale przecież kogoś trzeba uhonorować - trzeba wybrać pięć najpiękniejszych z nich.

Do konkursu zgłosiło się w tym roku 15 gospodarstw położonych na terenie 5 gmin powiatu. Komisja złożona z przedstawicieli Starostwa w osobach: Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Anna Żurawek i Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego - Waldemar Chmielak oraz przedstawicieli Powiatowego Zespołu Doradców w Garwolinie: Kierownik - Maria Stefanowska i Hanna Gaładyk, dokonała przeglądu wszystkich zgłoszonych do konkursu "ogrodów gospodarczych". Po długich obradach Komisja przyznała następujące miejsca:

Nagrody rozdano 5 września na Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Pilawie. W tegorocznej edycji Zarząd Powiatu Garwolińskiego ufundował talony do sklepu ogrodniczego w Garwolinie o wartości: I miejsce - 700 zł, II miejsce - 500zł, III miejsce - 400zł i dwa wyróżnienia - po 200zł oraz okolicznościowe dyplomy. Reszta uczestników otrzymała podziękowania za udział w konkursie wraz z książkami o tematyce ogrodniczej.