Przejdź do treści

INFORMACJA O DOTACJI Z WFOŚiGW w Warszawie NA KONKURS

Drukuj

W 2010r. Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację w wysokości 10 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup nagród w V edycji konkursu "Odzyskana Przyroda". 

Już od pięciu lat organizujemy "Odzyskaną Przyrodę". Gdyby nie nasze coroczne akcje prawdopodobnie makulatura trafiłaby do pieca bądź na wysypisko. Baterie pewnie też zasiliłyby wysypisko. A szklane i plastikowe butelki zalegałyby może w przydrożnych rowach. Mamy świadomość, że nasze małe działania są ważniejsze wtedy, kiedy podejmujemy je systematycznie, sukcesywnie kształtujemy osobowość ekologiczną dzieci i młodzieży. 
Konkurs jest co roku adresowany do Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu. 
W tegorocznej edycji wzięły udział 43 szkoły garwolińskie, a rywalizacja tyczyła się w 4 kategoriach: Makulatura, Plastik, Szkło, Baterie. 
Dzięki życzliwości i wsparciu sponsorów takich jak min. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w konkursie mogliśmy przyznać nagrody każdej szkole, która dotrwała do końca rywalizacji.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews