Nowa oczyszczalnia w powiecie.

m_oczyszczalnia052011_02W dniu 12 maja br odbyła się uroczystość oddania do eksploatacji nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków w Parysowie.

W uroczystości udział wzięły władze Powiatu Garwolińskiego tj. Starosta Powiatu Garwolińskiego - Marek Chciałowski , Wicestarosta Powiatu - Stefan Gora , Sekretarz Powiatu - Jerzy Piesio .

Bożena Kwiatkowska – Wójt Gminy Parysów - gospodarz tej uroczystości szczególne słowa podziękowania skierowała do Tomasza Skrzyczyńskiego – Prezesa WFOŚ i GW w Warszawie, gdyż inwestycja ta została zrealizowana przy znacznym wsparciu właśnie tej instytucji. Całkowity koszt inwestycji to 2 849 000 zł. Oczyszczalnia jest w stanie obsłużyć ok. 1600 mieszkańców, a maksymalna przepustowość wynosi 202 m3/d.   Oddany do użytku obiekt jest nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, który w znacznym stopniu wpłynie na poprawę stanu środowiska oraz podniesie standard życia mieszkańców gminy.