Przejdź do treści

„Powiat Garwoliński. Przewodnik subiektywny” - książka, która pozwala zobaczyć więcej

Drukuj

DSC00133

     W piątkowy wieczór Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem gościło lokalnych pasjonatów historii, tradycji i kultury ziemi garwolińskiej. Wszystko za sprawą Sławomira Kordaczuka – autora najnowszej publikacji poświęconej Powiatowi Garwolińskiemu.

 

      „Powiat Garwoliński. Przewodnik Subiektywny” to pozycja, która obowiązkowo musi znaleźć się w biblioteczce każdego, komu bliski jest nasz powiat. Innowacyjne podejście do tematu, ciekawa prezentacja dziejów historycznych, interesujące ujęcie tradycji ludowych, ogromna ilość ciekawostek DSC00143ze świata filmu, czy gastronomii to tylko niektóre cechy owej publikacji. O tym, w jaki sposób powstawał przewodnik, o miejscach i wydarzeniach uchwyconych w kadr, o historiach związanych z naszą ziemią, z wielką pasją opowiadał jego autor. Nie zabrakło ludowych anegdot, które jak zwykle wywołały wiele radości i wzruszeń.

 

     - Bardzo często zachwycamy się kulturą, sztuką, historią innych miejsc, nie doceniając naszego Powiatu Garwolińskiego. Czasami potrzeba kogoś z zewnątrz, aby patrząc z boku, zwrócił nam uwagę – żyjecie we wspaniałym, bogatym kulturowo i historycznie terenie. Dziękuję Panu Sławomirowi Kordaczukowi za podjęcie się trudu napisania książki o naszej ziemi. Jest to podejście subiektywne, ale jakże ciekawe, twórcze i różnorodne – powiedział Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

 

     - Mieszkańcy wsi i miast „dotykają” historii regionalnej codziennie. Często nawet o tym nie wiedząc – chociażby codziennie mijane elementy krajobrazu i architektury skrywają w sobie pamięć o dawnych czasach. Nie sposób przyswoić historii każdego budynku czy pomnika znajdującego się w danej miejscowości. Jednak bliskość tego typu obiektów, przy odpowiedniej zachęcie, działa na korzyść pogłębiania znajomości historii regionalnej – dodała Beata Pasternak dyrektor PCKiP zapraszając autora książki i uczestników spotkania na kulturalne wydarzenia do zabytkowego dworu w Miętnem. Książka Plakat

 

     Książkę można jeszcze zakupić w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem / dworek w Miętnem, ul. Główna 55 w cenie 30 zł. za egzemplarz. Zostały ostatnie sztuki, dlatego gorąco zachęcamy!

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews