Dworek poezji z Haliną Prządką

Plakat Spotkanie Przadka

Historia Powiatu Garwolińskiego jest niczym innym jak biografią jego mieszkańców, dlatego ...

Serdecznie zapraszamy Państwa 27 listopada na wyjątkowe niedzielne popołudnie do Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem!

W niedzielne popołudnie o godz. 15:00 Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego zapraszają do Miętnego na spotkanie autorskie z poetką i mieszkanką powiatu garwolińskiego Haliną Prządka. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach projektu „Dworek Poezji” promującego debiutancki tomik „Całą duszą” artystka opowie o sobie i swojej twórczości, a także zaprezentuje wybrane wiersze. WSTĘP WOLNY.

- Utwory Haliny Prządki są napisane barwnym, ciepłym językiem, który powoduje, że czyta się je z przyjemnością. Przenoszą nas do wspomnień z dzieciństwa, do otaczającego nas świata, pozwalają zobaczyć piękno przyrody. Wiersze z pozoru proste, ale wszystkie mają swoje przesłanie, ukryte myśli, mają po prostu duszę artystki, wrażliwą, czasami sentymentalną, ale również krytyczną – tak o twórczości mieszkanki powiatu garwolińskiego wypowiada się Starosta Garwoliński Marek Chciałowski i zachęca do udziału w spotkaniu autorskim w Miętnem.

27 listopada w Miętnem podczas spotkania będzie można nabyć publikację z dedykacją autorki.

Halina Przadka

Halina Prządka – urodzona w 1975 roku, mieszkanka Powiatu Garwolińskiego ( Piastów gm. Żelechów). Ukończyła Studium Medyczne w Garwolinie. Uzyskała tytuł magistra pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żoną i matką trójki dzieci. Swoje wiersze publikuje na facebooku, gdzie spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem czytelników. Należy do kilku grup poetyckich między innymi „Poezja – sztuka”, „Poezja przy kawie”, gdzie uzyskuje liczne wyróżnienia. Jej wiersze ukazały się w czterech antologiach: „Peron literacki”, „Z szuflady poety XVI”, „W deszczu słów”, „Notes poetycki” oraz w magazynie „Numer 1”. Kilka wierszy poetki zinterpretował i nagrał recytator i interpretator poezji Bogdan Dmowski. Jej pasją jest medycyna i psychologia.

Spotkanie uświetni wokal Alicji Kamola – utalentowanej uczennicy Publicznego Gimnazjum w Żelechowie i również mieszkanki powiatu garwolińskiego. Nagrodzona została m.in. w takich konkursach jak Powiatowy Konkurs Piosenki Religijno Patriotycznej w Garwolinie, Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siedlcach, Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Samogoszczy. Najbardziej lubi śpiewać piosenki z repertuaru Anny German z którym bardzo często występuje dla gości w Pałacu Żelechowskim. Tym razem umili poetycki czas w Dworku w Miętnem.

Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem objęło debiutancki tomik poezji patronatem honorowym.