Przejdź do treści

Dworek poezji w Miętnem

Drukuj

Glowne Przadka

     Talent literacki odkryła w sobie już dawno. Pierwszy wiersz napisała jeszcze w liceum, potem jako osoba dorosła pisała wiele utworów dla dzieci, z czasem zaczęła tworzyć poważne teksty. Swoimi literackimi dziełami dzieliła się jedynie z najbliższymi… W końcu się odważyła… - Tymi słowami scharakteryzowano Halinę Prządkę - bohaterkę niedzielnego spotkania z poezją w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Marek Chciałowski - Starosta Garwoliński oraz Beata Pasternak - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji zaprosili mieszkańców naszego powiatu w kolejną już poetycką podróż śladami naszego regionu, w nieco melancholijną podróż po prawdy ludzkiego życia.

      Kilka tygodni temu pisaliśmy o debiutanckim tomiku poezji Haliny Prządki „Całą duszą”. W niedzielę, 27 listopada w klimatycznym dworku w Miętnem odbyła się promocja tegoż tomiku. Było to spotkanie nie tylko ze słowem pisanym, ale także i muzyką w brawurowym wykonaniu Alicji Kamoli, która podobnie jak poetka, również pochodzi z gminy Żelechów. W swojej twórczości Halina Prządka pisze o trudach codziennego życia, o radościach i smutkach, które przeplatają ludzki los. Jej wiersze ujmują swoją prostotą, a jednocześnie odkrywają skomplikowane zakamarki człowieczej duszy. Wszystko o czym pisze poetka ma swoje odzwierciedlenie w jej życiu, w życiu zwykłej mieszkanki powiatu garwolińskiego. Każdy z nas zatem w wielu jej utworach może odnaleźć siebie, zwierciadło własnej duszy.

Utwór Haliny Prządki - Grusza

 

 

     Poetyckiej refleksji towarzyszył niezwykły śpiew młodej, utalentowanej mieszkanki naszego powiatu. Utwory w jej wykonaniu przenosiły zebranych w Miętnem w inną rzeczywistość, odrywając od szarości życia codziennego.

Utwór Zamiast - Edyty Geppert w wykonaniu Alicji Kamola

 

 

     - Przeniosła nas Pani do piękna powiatu garwolińskiego. Dzięki takim osobom jak Pani Halina, jak Alicja nasz powiat się zmienia. Dzięki osobom, które mają odwagę, pasję, mają talent i miłość do pisania, do muzyki. Nadszedł czas, by na ten powiat spojrzeć nieco inaczej. Nie tylko poprzez inwestycje, wykonywanie betonowego pomnika, ale należy spojrzeć poprzez inny pomnik - przeniesiony na łamy wiersza, na łamy kartki - mówił w PCKiP Marek Chciałowski - starosta garwoliński.

      - W wierszach, które dzisiaj usłyszeliśmy zawarte jest piękno, przesłanie do naszego życia. Dziękuję za to, że tu dzisiaj jesteśmy razem, za to dzielenie się sobą w nas i dla nas. To jest ogromnie ważne, cenne, a przede wszystkim wzruszające - zakończył starosta.

     Możemy być dumni, iż nasz powiat ma tak zacnych mieszkańców, którzy poprzez własną twórczość, poezję, muzykę przekazują to, co najcenniejsze - trwałe słowo, które nie zginie. Zapisują oni na kartach piękno codziennego życia, które bezpowrotnie przemija i nigdy już się nie powtórzy.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews