Szkoły Powiatu Garwolińskiego wysoko w Rankingu „Perspektyw”

Utworzono: środa, 11, styczeń 2017

Perspektywy

10 stycznia 2017 roku ogłoszono wyniki kolejnego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych wydawnictwa „Perspektywy”. Kapituła Rankingu na podstawie danych z CKE, OKE i od organizatorów Olimpiad Przedmiotowych opracowała listę 500 najlepszych liceów oraz 300 najlepszych techników w kraju.

W przypadku liceów wzięto pod uwagę następujące kryteria pracy szkół: sukcesy w olimpiadach (30%) , wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%). W przypadku techników decydowały: sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).

W tym zaszczytnym gronie najlepszych polskich szkół znalazły się szkoły prowadzone przez Powiat Garwoliński. Wśród liceów – Liceum Ogólnokształcące w  Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Szkoła ta zajmując 446 miejsce w kraju  i 88 na Mazowszu (wskaźnik rankingowy – 39,28), zdobyła tytuł „Brązowej Szkoły Rankingu 2017”.  Pozostałe  licea znalazły się poza finałową 500. W gronie 150 najlepszych szkół licealnych województwa mazowieckiego znalazły się jeszcze: na 145 miejscu Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie (wskaźnik - 32,17) oraz na 150 miejscu – Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie (wskaźnik - 31,66).

W gronie techników powiatowych, tradycyjnie od lat najlepsze jest Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W tegorocznym  notowaniu szkoła ta zajmując 152 miejsce w kraju i 14 na Mazowszu (wskaźnik – 54,08), zdobyła tytuł „Srebrnej Szkoły Rankingu 2017”. Warto wspomnieć, że placówka ta jest notowana w tym prestiżowym  rankingu po raz jedenasty.  Po raz pierwszy w gronie najlepszych 300 techników w kraju, znalazło się też Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Szkoła zajmując 215 miejsce w kraju  i 24 w woj. mazowieckim (wskaźnik – 51,20), zdobyła tytuł „Brązowej Szkoły Rankingu 2017”. Pozostałe technika znalazły się poza finałową 300.

Serdecznie gratulujemy naszym szkołom sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych.