W Miętnem o Bieszczadach muzyką i słowem

Utworzono: wtorek, 14, marzec 2017

Mietne koncert bieszczady

W klimacie tych gór - legendarnego już „polskiego Dzikiego Zachodu na Wschodzie” minął weekend w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Podczas Koncertu Piosenki Bieszczadzkiej który odbył się 11 marca wystąpił bard tej pięknej, górskiej krainy prosto z Soliny Piotr „ROGALIK” Rogala oraz NAMOTANE - nasz lokalny zespół z powiatu garwolińskiego.

Bieszczady to jeden z najmodniejszych regionów Polski - uwielbiają go piechurzy i bardowie. Ale niewiele osób wie, jak bogata i ciekawa jest kultura - muzyczna i nie tylko - Podkarpacia, w którym leżą Bieszczady. Tu bowiem Wschód stykał się od wieków z Zachodem. Karpaty zamieszkiwane przez różne narodowości i ludy, które wędrowały przez te góry, nasiąknęły swoistymi rytmami i melodiami.

Jako pierwszy na scenie pojawił się znany i ceniony artysta muzyk - bieszczadnik - Piotr „Rogalik” Rogala, który poprzez swoją niezwykłą opowieść słowno-muzyczną tchnął Ducha Bieszczad w słuchaczy. Bieszczadzki bard napisał muzykę do większości piosenek które zagrał na gitarze i zaśpiewał podczas sobotniego spotkania. Wiele utworów można znaleźć na jego najnowszej płycie pt. Bieszczadnik. Autorami tekstów piosenek są poeci związani z Bieszczadami mniej lub bardziej znani, którzy współpracują z „Rogalikiem” .

Po „Rogaliku” zaprezentował się zespół „Namotane” pochodzący z Kozłowa w gminie Parysów. Mimo że wykonawcy od niedawna występują na scenie, już zanotowali na swoim koncie sukcesy. Doceniono ich na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy, Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach oraz na Festiwalu Bazuna.

Współorganizatorem wydarzenia był ZHP Hufiec „Orłów” Garwolin – Krąg Starszyzny „Starszaki”.

Patronat honorowy nad koncertem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski. Partnerami wydarzenia byli Biuro Turystyki Krajowej „Krajobrazy” Włodzimierz Jarzyna oraz Pasieka "Pszczeli Dom" Bogdan Dziubak.

Fragmenty koncertu można usłyszeć na FB Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem www.facebook.com/dworekmietne.