Przejdź do treści
image3017.jpg

Wielkanocne warsztaty w Miętnem

Utworzono: poniedziałek, 27, marzec 2017

Wielkanoc Warsztaty

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na KULTURALNĄ WIELKANOC W SZLACHECKIM DWORZE. W ramach świątecznego projektu odbędą się w dworku warsztaty robienia palm, pisanek i pocztówek wielkanocnych.

PCKiP zaprasza na przedświąteczne spotkania podczas których pokażą jak zdolne są nasze ręce i pomysłowe głowy. Warsztaty wzbogacone będą opowiadaniami o starych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w kulturze ludowej.

 

PALMY I PALEMKI NA KWIETNĄ 3 kwietnia 2017 PONIEDZIAŁEK godz. 17.00

Palmy Palemki2

Z własnoręcznie wykonanymi podczas warsztatów palmami i palemkami będzie można świętować niedzielę palmową. Tradycyjną palmę wielkanocną zrobimy m.in. z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. W trakcie spotkania dowiemy się w jakim celu nasze babcie wkładają je za obrazy i po co kiedyś połykano bazie z poświęconej palmy. Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/111715559326583/ .

 

PISANKI DRAPANKI 4 kwietnia 2017 WTOREK godz. 17.00

Pisanki Drapanki

Czy wyobrażacie sobie święta wielkanocne bez kolorowych pisanek ? Sposobów ozdabiania jajek jest wiele. Zaprezentujemy Państwu metodę skrobania jaj wygotowanych w wywarze z łupin cebulowych. Zgodnie z tradycją pisanką będzie można np. wykupić dziewczę w Wielkanoc, zakopać pod progiem domu czy wywiesić na drzewie. Ale po co ? No właśnie, przybliżając wielkanocne tradycje opowiemy także o dawnych zwyczajach związanych z jajami. Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/1494203553926040/

 

ŻYCZENIA NICIĄ MALOWANE 5 kwietnia 2017 ŚRODA godz. 17.00

Zyczenia Nici

Tradycyjne pocztówki jakby odeszły do lamusa. Coraz częściej życzenia świąteczne wysyłamy jedynie z telefonów komórkowych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, kto by nie chciał dostać przed świętami pocztówki zamiast esemesa? To, co dzisiaj niektórzy nazywają "przeżytkiem", ma jednak swój niezaprzeczalny urok. Podczas spotkania nauczymy się wykonywać pocztówki / kartki wielkanocne metodą haftu matematycznego nicią na papierze. Ta kartka ma swój niepowtarzalny charakter, dzięki czemu może stanowić niezwykłą oprawę dla życzeń w niej zawartych. Podczas spotkania zapoznamy się z historią tego kolorowego kartonika z życzeniami. Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/267460077033026/

Na warsztaty zapisać się można w godz. 8:00 – 16:00 osobiście w Dworku w Miętnem , telefonicznie pod numerem 503 695 124 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zapisy przyjmujemy do 31 marca 2017 / piątek / włącznie.

Warsztaty mają formę międzypokoleniową dlatego adresowane są do wszystkich.

KOSZT UDZIAŁU 10 zł / osoba / jeden warsztat

DZIECI DO LAT 12 z OPIEKUNEM / opiekun wstęp bezpłatny

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews