Przejdź do treści
image3017.jpg

Tymczasem na Dworskiej Scenie Teatralnej

Utworzono: czwartek, 27, kwiecień 2017

Teatr Mietne 2017

 

Zgromadzona w miniony weekend na Dworskiej Scenie Teatralnej w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem widownia miała okazję obejrzeć dwa odważne i zastanawiające spektakle w wykonaniu młodych i zdolnych aktorów „Tymczasem” z powiatu garwolińskiego. Przewodnim motywem teatralnego spotkania był „człowiek”.

 Spektakl “Alicja w poszukiwaniu siebie” został oparty na motywach powieści "Alicja w Krainie Czarów" oraz "Alicja po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrola. - Szukaliśmy dziś w Miętnem wspólnie z Alicją własnej tożsamości, szukaliśmy siebie w świecie bez marzeń. W świecie, w którym brak uczuć, gdzie goni nas czas. Alicja nie wiedziała, kim naprawdę jest, nie potrafiła odnaleźć własnego ja. Poszukiwała siebie w sobie. Jej zmagania z rzeczywistością zakończyły się na szczęście sukcesem . Alicja stała się sobą – podsumowała pierwszy spektakl instruktor teatralny „Tymczasem” Pani Małgorzata Walenda.

Tytuł kolejnego spektaklu „Dajcie sobie spokój z człowiekiem” został zaczerpnięty z Księgi Izajasza – chodzi o cytat: „Dajcie sobie spokój z człowiekiem, który wart tyle, co tchnienie w jego nozdrzach! Bo za co można go uważać?” Sztuka nawiązuje do Biblii i symbolu wieży Babel, która powstaje na nasze życzenie. Aktorzy opowiedzieli w spektaklu o kondycji społeczeństwa XXI wieku m.in. o życiu na pokaz, o zamiataniu pod dywan tego co niewygodne, o biurokracji, bezduszności czy bezsilności.

 

Teatr Tymczasem działający na co dzień i na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, za spektakle “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem” zdobyli w ostatnim czasie wiele nagród i wyróżnień m.in. podczas XIX i XXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska w Siedlcach, w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia w Warszawie, w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna, w Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, w I Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Teatralia Legionowo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego.

 

Informacje o kolejnych wydarzeniach w PCKiP w Miętnem znajdą Państwo na stronie www.dworekmietne.pl .

 

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews