Radosne święto flagi

Utworzono: wtorek, 02, maj 2017

Swieto flagi 2017

2 maja obchodzone jest radosne święto – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody, które ustanowiono w 2004 r. ma już swoją tradycje. W Garwolinie, na Skwerku Solidarności, tak jak w latach ubiegłych stanął wesoły namiot patriotyczny, w którym każdy mieszkaniec mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki kolejnej już akcji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, nasze miasto, nasz powiat stał się biało-czerwony.

Najmłodsi malowali swoje sylwetki w narodowych barwach, brali udział w patriotycznych konkursach i zabawach. Puzzle, których motywem przewodnim była Polska, można było ułożyć wspólnie z Komendant Powiatową Policji w Garwolinie mł. Insp. Iwoną Czarnocką, Starostą Powiatu Garwolińskiego Markiem Chciałowskim oraz Burmistrzem Garwolina Tadeuszem DSC 1044Mikulskim. Ponad 600 biało-czerwonych chorągiewek otrzymali, ci którzy 2 maja pojawili się na Skwerku. Zachęceni płynącą z głośników patriotyczną muzyką, mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego mogli złożyć życzenia dla Polski, wpisując się w pamiątkową, wielką księgę życzeń. Do wspólnego świętowania mieszkańców zachęcali Seniorzy z garwolińskiego Klubu Seniora oraz Harcerze z Garwolińskiego Hufca „Orłów”.

- To ogromna radość, że chcemy być w takich dniach razem, że potrafimy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech biało-czerwone barwy narodowe napełnia nasz miłością do naszej Ojczyzny – mówił chwilę po zakończeniu patriotycznego pikniku Starosta Garwoliński.

- Zapraszam wszystkich już jutro 3 maja na powiatowo-miejskie obchody 226. Rocznicy Uchwalenia konstytucji 3 maja do Garwolina i do Miętnego na rodzinną majówkę. Do zobaczenia!