1 maja na sportowo

Utworzono: wtorek, 02, maj 2017

1 maja 2017

1 maja 2017 r. na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Ponad 80 zawodników z ośmiu drużyn stanęło do walki, by na sportowo uczcić 226. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zawodnicy z zespołów reprezentujących takie miejscowości jak: Miastków Kościelny, Kłoczew, Ownia, Puznówka, Wola Korycka, Gózdek, czy dwie drużyny z Żelechowa dostarczyli w świąteczne popołudnie wielu sportowych emocji. To wielka radość, że turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, na turniej przybywają drużyny z poza powiatu garwolińskiego, a liczba chętnych przewyższa organizacyjne możliwości.

Po zaciętej walce i serii rzutów karnych zwycięski puchar wywalczyła drużyna z Woli Koryckiej. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Gózdka, zaś trzecie miejsce zdobyła drużyna z Żelechowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Paweł Mikulski (Iskra Gózdek), a najlepszym strzelcem Mateusz Nakonieczny (Wola Korycka).

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski wręczył zwycięzcom turnieju puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

- Serdecznie dziękuję zawodnikom i organizatorom dzisiejszych zawodów. Bardzo się cieszę, że zawodnicy w ten sposób chcieli docenić twórców Konstytucji 3 maja. Ogromne znaczenie ma miejsce rozgrywek, Żelechów, który mocno jest związany z Ignacym Wyssogotą Zakrzewskim, właścicielem Żelechowa, pierwszym prezydentem Warszawy, który współtworzył tę chlubną majową ustawę. Dziękuję – mówił po turnieju Starosta Garwoliński.