Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Pozegnanie klasy maturalne

Pod koniec kwietnia oficjalnie pożegnali się ze szkołą, były łzy wzruszenia, radość z osiągniętych wyników, podsumowanie tego, co działo się przez ostatnie trzy lub cztery lata. 945 uczniów klas trzecich i czwartych ze szkół ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi Garwolińskiemu 28 kwietnia 2017 r. zakończyło naukę w szkole średniej.

Uroczystości pożegnania maturzystów w każdej szkole mają nieco inny charakter. Uczniowie kończący szkołę przez trzy lub cztery lata współtworzyli klimat danej szkoły, a swoją obecnością i działaniem budowali niepowtarzalną atmosferę. Dlatego też w jedyny i wyjątkowy sposób każdy z nich żegnał się z wychowawcami, nauczycielami, młodszymi koleżankami i kolegami ze szkoły i w końcu z murami placówki, z którą związany był przez ostatnie lata

Zakończenie roku to zawsze czas podsumowań, a w tym przypadku to czas największych podliczeń. Wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszą średnią ocen w danej szkole, najlepsi sportowcy, uczniowie, którzy w sposób szczególny przez ostatnie lata angażowali się w życie szkoły na różnych płaszczyznach.

Najlepsi uczniowie z każdej szkoły zostali dodatkowo specjalnie wyróżnieni przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe listy gratulacyjne, a rodzice najzdolniejszych Listy Pochwalne.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. Kinga Mroczek – ZSP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie – średnia ocen 5,1 (Technik Ekonomista)
  2. Tomasz Buława – ZSP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie – średnia ocen 5,16 (LO)
  3. Cezary Ćwiek – ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie – średnia ocen 4,57 (Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych)
  4. Anna Dębska – ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie – średnia ocen 5,59 (LO)
  5. Łukasz Majsterek – ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem – średnia ocen 5,03 (Technik mechanizacji rolnictwa)
  6. Ewelina Wieczorek – ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie – średnia ocen 5,05 (LO)
  7. Eliza Kostyra  ZS Nr 1 w Żelechowie – średnia ocen 5,40 (LO)
  8. Dominika Kosińska – ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie – średnia ocen 5,29 (Technik geodeta)

- Drodzy absolwenci, za chwilę opuścicie mury swojej szkoły. Wspominajcie czas, który tutaj spędziliście, wracajcie do tych chwil nauki w szkol średniej. Już niedługo każdy z Was pójdzie w swoją stronę, opuści rodzinne miejscowości wyjeżdżając na studia do innego miasta. Wracajcie jednak do swoich korzeni, do Powiatu Garwolińskiego, bo stąd wyrośliście. Przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu – egzamin maturalny. Życzę Wam jak najlepszych wyników, by egzaminy te nie sprawiły Wam większych trudności – mówił w jednej ze szkół do tegorocznych maturzystów Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski

Fotorelacje z uroczystości zakończenia roku szkolnego w poszczególnych placówkach:

ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie