VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych już za nami!

Przeglad Teratralny 2017

Piękne stroje, wspaniali aktorzy, uśmiechnięte twarze i wreszcie duma z końcowego efektu – tak scharakteryzować można w kilku słowach to co działo się dzisiaj na garwolińskiej scenie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. O teatralne wrażenia zadbali tym razem uczniowie szkół specjalnych z terenu powiatu garwolińskiego, który wzięli udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Oklaski nie miały końca i jeszcze długo będą rozbrzmiewały, bowiem to co przygotowali uczniowie zasługuje na najwyższe uznanie.

Pięć wspaniałych zespołów zabrało obecnych w teatralną podróż pełną niezwykłych przygód. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Baczkowa porwali publiczność w muzyczny lot, podczas którego odwiedziliśmy takie kraje jak Rosja, Chiny, Włochy, Hiszpania czy Grecja, by na końcu powrócić do Polski. Uczniowie tanecznym krokiem zaprezentowali poszczególne kraje, zachęcając koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy.

Szkoła nie jest taka straszna – to z kolei motyw przewodni spektaklu przygotowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 1 z Garwolina. Rozważania o zachowaniu w szkole, ocenach klasówkach wzbogacały muzyczne wstawki, które wspólnie śpiewano.

„Zamienił stryjek siekierkę na kijek” - te i inne wiersze Jana Brzechwy zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej z Izdebna oraz z Ośrodka Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno”. Najmłodsi uczestnicy śpiewająco w akompaniamencie gitary opowiedzieli o wronie i serze czy katarze, który spotkał Katarzynę.

Zabawy nie było końca, a dalej zatroszczyli się o nią uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. Usłyszeć mogliśmy kilka polskich przebojów rozrywkowych m. in. piosenkę Ani Wyszkoni „W całość ułożysz mnie”. DSC 0027

O tym jak przebiegał bal i czy Królewicz odnalazł Kopciuszka dowiedzieliśmy się dzięki wspaniałej sztuce przygotowanej przez uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance.

- To co płynie z serca, z duszy to wspaniałe bogactwo, które zawsze zachwyca. Dzięki Wam i Waszej wspaniałej grze dzisiaj serce samo się śmiało. Wprowadziliście na tą scenę niesamowitą radość, energię i klimat. Szkoda tylko, że nie wszystkie miejsca były dzisiaj zajęte. Za rok chcemy to zmienić i wyjść do mieszkańców Powiatu Garwolińskiego, by wspólnie integrować się, spędzić czas po prostu razem – mówił podczas przeglądu Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Dziękuję Wam za Waszą obecność i chęć dzielenia się talentami z innymi. Byliście wspaniali – Brawo! – podsumował na zakończenie. Wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Garwolińskiego Marcinem Kobusem wręczyli uczestnikom drobne pamiątki, które będą przypominać o garwolińskim przeglądzie. Szczególne podziękowania popłynęły do Pani Małgorzaty Sylwesiuk, głównej organizatorki tegorocznego przeglądu.

- Całe szczęście, że nie ma podium, ponieważ wszyscy byliście wspaniali, a na podium jest tylko jedno pierwsze miejsce, na które wszyscy zasłużyliście – mówiła podczas finału prowadząca Katarzyna Stoń.