„Aktywny Samorząd” - pomoc finansowa

Utworzono: czwartek, 20, lipiec 2017

fotka

Powiat Garwoliński na podstawie Umowy z PFRON realizuje pilotażowy program „Aktywny Samorząd”. W tym roku na realizację programu Powiat posiada kwotę 164 719 zł. Obecna ilość wniosków które wpłynęły do realizatora opiewa na kwotę 46 153 zł. Zapraszamy Osoby z niepełnosprawnością do zapoznania się z zasadami programu i złożenie stosownego wniosku do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie, informuje wszystkie Osoby z Niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie Powiatu Garwolińskiego z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym, osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, o posiadaniu środków na realizację pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

Osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie Powiatu Garwolińskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach :
– pomocy w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu
– pomocy w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B
– pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
– dofinansowania szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
– pomocy w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
– pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne lub utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy,
– pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej
– pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Wnioski przyjmujemy do 30 sierpnia 2017r. a w przypadku pomocy w uzyskaniu wykształcenia od 1 września do 10 października 2017r.

Zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie.

Bliższe informacje oraz druki wniosków dostępne są w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie ul. Sportowa 5 lub na stronach www.pfron.org.pl i www.pcprgarwolin.pl

PCPR w Garwolinie: tel. 25 682 43 19;

Program „Aktywny Samorząd” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych