Święto Wojska Polskiego oraz Święto Czynu Chłopskiego 2017

Utworzono: piątek, 04, sierpień 2017

Swieto Wojska 2017

Wszystkich mieszkańców powiatu garwolińskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych podniosłych wydarzeniach. Niech nas nie zabraknie w 97 rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Szczegóły na plakacie.

W niedzielę, 13 sierpnia wspólnym śpiewem pieśni żołnierskich i patriotycznych rozpoczniemy obchody Święta Wojska Polskiego oraz Święta Czynu Chłopskiego. O godz. 19:00 Skwer Solidarności w Garwolinie wypełni muzyka Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego, który zachęcać będzie mieszkańców całego powiatu do wspólnego śpiewu pięknych patriotycznych utworów.

We wtorek, 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji  Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie następnie delegacje złożą kwiaty. „Łatwo jest mówić o Polsce” to tytuł programu artystycznego przygotowanego dla mieszkańców powiatu garwolińskiego. Odbędzie się on w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury, gdzie podziwiać będzie można także wystawę – „Wielki strajk chłopski 1937 w 80 rocznicę” udostępnioną przez Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie.

Zapraszamy!

Swieto Wojska 2017 Plakat-2

Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych podniosłych wydarzeniach. Niech nas nie zabraknie w 97 rocznicę „Cudu nad Wisłą”.