Przejdź do treści

Austriackie dźwięki w Miętnem

Drukuj

KONCERT PLAKAT

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji serdecznie zaprasza w najbliższą środę na godz. 18.00 na koncert w ramach 3 edycji cyklu "Austria meets Poland 3" do dworku w Miętnem. Na scenie wystąpi trio instrumentalne polskich kompozytorów i muzyków, którzy zagrają na saksofon, akordeon i fortepian. Wstęp bezpłatny.

Trio instumentalne w składzie: Alicja Wołyńczyk – saksofon, Jarosław Gałuszka – akordeon, Adam Sychowski – fortepian wystąpią 11 października (środa) o godz. 18.00 w Dworku w Miętnem.

Muzycy zaprezentują m.in. utwory napisane specjalnie na tą okazję a będą to:

 

Viola Falb - „Synergie” (trio Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski), Julia Schreitl - „Kreistanz”, 5 części: Mazurka, Blues, Walc, Tango, i Dance to Trance (Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski), Graham Fitkin - „Gate” na saksofon sopranowy i akordeon (Wołyńczyk-Gałuszka), Graham Fitkin - „Hard Fairy”, opracowanie na saksofon sopranowy, akordeon i fortepian (Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski).

W 2012 roku saksofonistki Cornelia Högl i Alicja Wołyńczyk stworzyły – dzięki współpracy z Instytutem Austriackim w Warszawie – międzynarodowy projekt "Austria meets Poland". Koncerty z utworami zamówionymi u austriackich kompozytorów, wykonane w Polsce i Austrii, spotkały się z gorącym przyjęciem, powstał więc pomysł na kolejny projekt, który w kolejnej edycji poznali również słuchacze Kielc.

W ten sposób w roku 2017 Austria Meets Poland ma już trzecią odsłonę. Założenia projektu pozostały niezmienione - polscy muzycy wykonują kompozycje austriackie, które powstały specjalnie na tę okoliczność, a austriaccy muzycy — kompozycje polskie. W tym roku przygotowane zostały kompozycje na zespoły trzyosobowe. Utwory, których prawykonanie można będzie usłyszeć w tym roku w Kielcach, Łodzi, Warszawie a także w Miętnem zostały napisane m.in. przez Annę Marię Huszczę, Julię Schreitl i Violę Falb. Oprócz tego zabrzmią utwory Maxa Nagla, Floriana Bramböcka, Guy Lacour’a, Krzysztofa Pendereckiego oraz Grahama Fitkina.

Artyści z Polski zaprezentują w Miętnem część repertuaru przygotowanego z austriackimi muzykami na koncerty finałowe. Będą to utwory zarówno polskie jak i austriackie napisane specjalnie na tą okazję, ale i nie tylko.

- Zachęcając do wzięcia udziału w koncertach w ramach projektu, wspólnie z artystami zapraszamy do Miętnego na przedsmak tego międzynarodowego wydarzenia muzycznego. Wstęp jest bezpłatny – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

17.10.2017 (wt.), godz. 18.00 / Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, Stefana Żeromskiego 12, Kielce / Bilety

18.10.2017 (śr.), godz. 18.00 / Dni Austrii, Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/3, Łódź / Zaproszenia – Austriacki Konsulat Honorowy, tel. 42 652 72 12

19.10.2017 (czw.), godz. 19.00 / Austriackie Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum, Próżna 7/9, Warszawa / Wstęp wolny

„Austria meets Poland 3” - Koncert Projekt zrealizowany we współpracy z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach i z Instytutem Muzyki i Tańca.

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews