Przejdź do treści

Instrumentalne trio w Miętnem

Drukuj

Trio Mietne

W środę w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbył się koncert "Austria meets Poland 3". Na dworskiej scenie królował akordeon, fortepian i saksofon.

W środę 11 października przed publicznością z koncertem zaprezentowało się trio instrumentalne, które zagrało w składzie: Alicja Wołyńczyk – saksofon, Jarosław Gałuszka – akordeon, Adam Sychowski – fortepian.

"Austria meets Poland3" to już trzecia edycja międzynarodowego projektu, który powstał w 2012 r. dzięki współpracy polskich i austriackich muzyków.

- Założenia projektu to współpraca między polskimi i austriackimi muzykami. Projekt ujrzał światło dzienne, dzięki współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Dziś przedstawiamy utwory zarówno polskich jak i austriackich twórców młodego pokolenia, które powstały specjalnie na tą okazję napisane min. przez Annę Marię Huszczę, Julię Schreitl, Violę Falb, Maxa Nagla, Floriana Bramböcka, Guy Lacour’a, Krzysztofa Pendereckiego oraz Grahama Fitkina – powiedziała na wstępie Alicja Wołyńczyk – saksofonistka, współtwórczyni idei "Austria meets Poland".

- Muzyka współczesna jest wymagająca zarówno dla muzyków jak i dla odbiorców – wymaga skupienia i wczucia się w emocje i "rozmowę" instrumentów – dodała.

Utwory, które zagrali przed gośćmi artyści to:

Viola Falb - „Synergie” (trio Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski),

Julia Schreitl - „Kreistanz”, 5 części: Mazurka, Blues, Walc, Tango, i Dance to Trance (Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski),

Graham Fitkin - „Gate” na saksofon sopranowy i akordeon (Wołyńczyk-Gałuszka),

Graham Fitkin - „Hard Fairy”, opracowanie na saksofon sopranowy, akordeon i fortepian (Wołyńczyk-Gałuszka-Sychowski).

- Znakomici artyści pokazali nam swoim muzycznym kunsztem piękne oblicze instrumentów. Muzyka współczesna niesie ze sobą, tak wiele energii, to rytm, który ma bardzo duży wpływ na stan emocjonalny człowieka. Dziękujemy za muzykę, emocję, to czego mogliśmy doświadczyć na tym koncercie – podsumowała to muzyczne spotkanie dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

Program występów na "Austria meets Poland 3", na który serdecznie zapraszają artyści:

17.10.2017 (wt.), godz. 18.00 / Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, Stefana Żeromskiego 12, Kielce / Bilety

18.10.2017 (śr.), godz. 18.00 / Dni Austrii, Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/3, Łódź / Zaproszenia – Austriacki Konsulat Honorowy, tel. 42 652 72 12

19.10.2017 (czw.), godz. 19.00 / Austriackie Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum, Próżna 7/9, Warszawa / Wstęp wolny

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews