Śpiąca królewna w Miętnem

PLAKAT Spiaca Krolewna fot. Widmanska

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza dzieci na adaptację teatralną jednej z najsłynniejszych baśni pt. „Śpiąca królewna” . Wstęp bezpłatny.

Przedstawienie teatralne odbędzie się 18 października 2017 (środa) o godz. 17.00 w dworku w Miętnem.

„Śpiąca królewna” to adaptacja jednej z najsłynniejszej baśni Charles’a Perrault’a. Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami…. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i … Jednak dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana. Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu.

Kolejne przedstawienia na Dworskiej Scenie Teatralnej dla dzieci:

7 listopada (wtorek) – Książę i Żebrak godz. 17.00

4 grudnia ( poniedziałek) – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków godz. 17.00