Przejdź do treści

Nowe Zeszyt Historyczny Ziemi Garwolińskiej już jest

Drukuj

Plakat Kosciuszko Mietne 2017

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem raz Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne zapraszają  22 października 2017 (niedziela) o godz. 16.00 do dworku w Miętnem na promocję 22 numeru Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej.

22 października 2017 (niedziela) o godz. 16.00 w dworku w Miętnem odbędzie się spotkanie z historią pt. „Ziemia Garwolińska w Powstaniu Kościuszkowskim” połączone z promocją nowego Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej nr 22 wydanego przez Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Oddział Garwolin.

- To już 22 numer. Najnowsza publikacja w dużej mierze poświecona jest postaci Tadeusza Kościuszki oraz Ziemi Garwolińskiej w Powstaniu Kościuszkowskim. Wynika to z faktu obchodów Roku Kościuszki i obchodzonej w tym roku 200-setnej rocznicy jego śmierci – informują organizatorzy.

Zeszyty okladka

Ale oczywiście w zeszycie znajdują się inne ciekawe tematy dotyczące faktów i osób związanych z powiatem. Współautorami wydania są prof. dr. hab. Marian Drozdowski – Wiceprezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej , dr Włodzimierz Kostecki, Michał Sztelmach, Zbigniew Węgrzynek, dr Mirosław Matosek, dr Dariusz Prokopowicz, dr Michał Kalbarczyk, Krzysztof Kot, Antoni Kobus, prof. dr hab. Zbigniew Gnat – Wieteska, Piotr Wożniak oraz Bożena Węgrzynek.

W programie niedzielnego spotkania z historią i Kościuszko m.in. ciekawe prezentacje i dyskusje lokalnych pasjonatów i historyków, archeologiczne badania terenowe na polu bitwy maciejowickiej oraz pokaz broni i umundurowania historycznego z epoki zaprezentuje Adrian Pogorzelski , wystawa pocztówek  poświęconych Tadeuszowi Kościuszce ze zbiorów Jana Zduńczyka oraz znaczków pocztowych przygotowana przez Iwonę Jonczyk.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Zapraszają Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne. 

Partnerzy wydarzenia Dawny Powiat Garwolin i okolice, WawaGra oraz Muzeum im.Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowane w ramach projektu pt. „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”.

Podczas spotkania do nabycia publikacje.

Plakat Kosciuszko Mietne 2017 www

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem raz Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne zapraszają  22 października 2017 (niedziela) o godz. 16.00 do dworku w Miętnem na promocję 22 numeru Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews