Wyjątkowy dzień, wyjątkowe nagrody

Nagrody DEN 2017

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto tych, którzy każdego dnia poświęcają siebie dla innych. Nauczyciel bowiem to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi zachęcić innych do myślenia, działania czy poznawania. Tradycyjnie już powiatowe Święto Edukacji Narodowej staje się okazją do wręczenia nagród i wyróżnień Starosty Powiatu Garwolińskiego.

W uznaniu za bycie wzorowym nauczycielem, przewodnikiem dla młodzieży oraz dobre nauczenie Zarząd Powiatu Garwolińskiego nagrodził 6 dyrektorów, 3 wicedyrektorów i kierowników, a także 19 nauczycieli ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński.

Podczas powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbywał się w poniedziałek, 16 października 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie nagrody otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

• Pani Joanna Ostrowska - dyrektor
  • Pani Zofia Lenicka - nauczyciel
  • Pani Renata Wrona - nauczyciel
  • Pani Karolina Radzik - nauczyciel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

• Pani Hanna Wilczek - dyrektor
  • Pani Ewa Toporkiewicz- wicedyrektor
  • Pani Agnieszka Czypionka - nauczyciel
  • Pan Marek Łoniewski- nauczyciel
  • Pan Tomasz Turek -nauczyciel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

• Pani Ewa Flaga - dyrektor
  • Pan Grzegorz Rybak - nauczyciel
  • Pani Renata Głowala - nauczyciel
  • Pan Robert Huńczak - nauczyciel

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem

• Pani Lilla Nawrocka - dyrektor
  • Pani Hanna Winek - kierownik internatu
  • Pani Elżbieta Domańska - nauczyciel
  • Pan Sławomir Poświata - nauczyciel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

• Pan Leszek Urawski - dyrektor
  • Pani Irena Karczmarczyk - nauczyciel
  • Pani Maria Tywanek - nauczyciel

Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie

• Pani Anna Włodarczyk - nauczyciel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

• Pan Grzegorz Szymczak - dyrektor
  • Pani Iwona Basak - nauczyciel
  • Pan Krzysztof Koźlak - nauczyciel

Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie

• Pan Marek Kondej - nauczyciel

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej  w Trzciance

• Pani Barbara Wodecka - kierownik internatu

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przyłęku

• Pani Ewa Tylkowska - nauczyciel

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Garwolinie

• Pani Hanna Kalisz - psycholog

W trakcie powiatowego spotkania z Nauczycielami poinformowano także o odznaczeniach, medalach i nagrodach dla nauczycieli powiatowych jednostek oświatowych przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty na wnioski Starosty Garwolińskiego oraz dyrektorów szkół.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzyma Anna Liszewska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie), a Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzyma Małgorzata Sylwesiuk (Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie).

Medale za Długoletnią Służbę otrzyma trzech nauczycieli. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złoty Medal (30 lat pracy) przyznano Jadwidze Trzeciak (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Garwolinie). Srebrny Medal (20 lat pracy) przyznano Zofii Lenickiej (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie), natomiast Brązowy Medal (10 lat pracy) otrzyma Agnieszka Krupa (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie).

Medal Komisji Edukacji Narodowej, który nadawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli otrzymają:

1. Regina Gromoł - Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie
  2. Waldemar Kuszmierek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przyłęku
  3. Anna Barcikowska, Agnieszka Karwowska, Agnieszka Stanaszek, Barbara Wilczek, Aneta Winek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.
  4. Anna Spasińska, Andrzej Frąckiewicz, Rafał Ratajczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie