Przejdź do treści

Nie tylko Miętne jak malowane

Drukuj

Plener malarski

21 października w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbył się kolejny plener rysunkowo-malarski pt. „Barwy jesieni w polskim dworze”. Plenery zwieńczy ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017. w dworku w Miętnem.

- Jest taka wieś i jest taka szkoła, w której powstała Wiejska Galeria Sztuki. Donosiły w 1975r. gazety. W miętnieńskim dworku organizowano niegdyś m.in. plenery malarskie i goszczono tu artystów plastyków Mazowieckiego Towarzystwa Kultury – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

- Chcielibyśmy ożywić piękną historię tego miejsca. Dlatego serdecznie zapraszamy artystów w każdym wieku do udziału w plenerach malarskich. Póki co odbyły się dwa. Pogoda nas różnie doświadcza dlatego pracujemy zarówno na zewnątrz budynku jak i w środku. Chcemy integrować środowisko lokalnych pasjonatów. Dać im możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Ale także w sposób oryginalny przedstawić i promować piękno Ziemi Garwolińskiej – dodaje.

Okresy jesienne i zimowe są bardzo wymagające dla tego typu przedsięwzięć. Dla tych, którzy są mniej wytrzymali na temperaturę czy wiatr organizatorzy oferują możliwość tworzenia we wnętrzach dworku. Dlatego efektem całodziennej pracy z ostatniego pleneru są prace ilustrujące zarówno sam dworek i otoczenie, jak również obrazy dokumentujące urokliwe zakątki naszego powiatu które powstały na bazie fotografii. Wśród uczestników spotkania drugim dominującym motywem była rzeka Wisła. Prace malarskie powstały pod okiem plastyka pani Iwony Jończyk. W plenerze udział wzięło ponad 10 osób. O kolejnym organizator poinformuje w najbliższym czasie.

Plenery zwieńczy ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017. W dworku w Miętnem podczas sesji krajoznawczej pt. Garwolin nad Wisłą”.

Plener współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany w ramach projektu pt. „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews