Przejdź do treści

Zeszyt w kratkę pisany – wieczór pamięci ks. Popiełuszki

Drukuj

Popieluszko zap

Gdyby żył obchodziłby w tym roku 70 – te urodziny... Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 3 listopada (piątek) na godz. 19.00 do dworku w Miętnem na wieczór pełen refleksji poświęcony pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki. Wstęp wolny.

Ks. Jerzy, kapłan czasów PRL i stanu wojennego, obrońca godności człowieka, ludzkiej pracy, patriota. Duszpasterz „Solidarności” i jej patron, także przyjaciel twórców kultury. Męczennik, od 2010 r. Błogosławiony Kościoła.

Wiadomość o porwaniu legendarnego kapelana lotem błyskawicy obiegła całą Polskę. Był 19 października 1984 roku. 30 października z zalewu na Wiśle wyłowiono jego zwłoki.

3 listopada 1984 r. Warszawa była świadkiem solidarnych serc. Około 600 tysięcy osób przybyło do stolicy, aby oddać hołd bestialsko zamordowanemu Błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce. W 33 rocznicę pogrzebu kapelana Solidarności Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na godzinę 19.00 do Dworku w Miętnem na wieczór poświęcony pamięci tego niestrudzonego orędownika Prawdy.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Jakub Gołębiewski z Instytutu Pamięci Narodowej, który wygłosi prelekcję pt. „Męczeństwo Ks. Jerzego Popiełuszki”. Usłyszymy także fragmenty osobistych zapisków Błogosławionego oraz specjalnie przygotowaną na to wydarzenie muzykę autorstwa Mariusza Kozickiego.

Wstęp wolny

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews