12 listopada - Dzień Pamięci Batalionów Chłopskich

Utworzono: piątek, 03, listopad 2017

Zapowiedz BCH

12 listopada 2017 r, (niedziela) zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do wzięcia udziału w wyjątkowej uroczystości. W Mariańskim Porzeczu będziemy wspólnie wspominać żołnierzy  Batalionów Chłopskich.

Ponad 5 tys. osób z naszego powiatu walczyło w szeregach tej organizacji. Wielu z nich zginęło na polu walki. Dziś po latach wspominamy ich heroizm, odwagę, ale także cierpienie i tułaczkę. Wspominamy bohaterów, którzy stali się nimi z potrzeby chwili. O 11.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w ich intencji. Dzień po Święcie Niepodległości będziemy modlić się także za Ruch Ludowy, który czynnie włączył się w odbudowę naszej wolności 99 lat temu. Wyrazem pamięci będą kwiaty złożone pod obeliskiem poświęconym BCh. Następnie w Szkole Podstawowej im. O. St. Papczyńskiego w Mariańskim Porzeczu odbędzie się spotkanie okolicznościowe, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Młodzież ze szkół w Siedzowie i Mariańskim Porzeczu przygotowała bogaty program artystyczny, a patriotyczne utwory wykona Kapela Bocianisko.

Zapraszamy!

Plakat Dzien Pamieci BCH www

12 października 2017 r, (niedziela) zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do wzięcia udziału w wyjątkowej uroczystości. W Mariańskim Porzeczu będziemy wspólnie wspominać żołnierzy  Batalionów Chłopskich.